Szukaj

Ekspert nie wytrzymał i zmiażdżył PiS w TVP. Wszystko szło na żywo. Prowadzący zastygli na kilka sekund

Pytanie na śniadanie

Pytanie na śniadanie

Pytanie na śniadanie. Ekspert w programie emitowanym na żywo krytycznie ocenił działania rządu w zakresie walki z koronawirusem. Padły mocne słowa.

Pytanie na śniadanie od 18 lat umila widzom poranki. Chociaż przez ten czas zmieniło się logo, wygląd studia i prowadzący, to jedno pozostało bez zmian – na antenie wciąż są poruszane ciekawe tematy, w których wypowiadają się zaproszeni goście. Wśród nich nie brakuje gwiazd, które potem chętnie pozują przed obiektywami paparazzi, zwykle czekającymi przed studiem na taxi.

Pytanie na śniadanie. Ekspert miażdży rząd TVP. Co powiedział?

Niedawno na antenie śniadaniówki Ida Nowakowska i Tomasz Wolny poruszyli kwestię teorii spiskowych, które narosły wokół koronawirusa. Jak poinformowano, według sondażu, na który powołuje się TVP, aż co piąty badany wierzy, że pandemia to fikcja, argumentując, że rzekomo w Afryce problem ten nie występuje.

Do przywołanych danych postanowił odnieść się naukowiec związany z Polityką Warszawską – Darek Aksamit. Naukowiec powiedział, że dobrze, że są osoby, które zdają pytania. Uważa jednak, że tej sprawie trzeba przyjrzeć się z szerszej perspektywy:

Fajnie, że mamy zdrowy sceptycyzm i zadajemy pytania. Różnica między zdrowym sceptycyzmem, a teoriami spiskowymi jest taka, że sceptycyzm jest responsywny na argumenty. Jeśli pada takie stwierdzenie, jak podaliście (o Afryce – dop. red.), to ja je przyjmuję. A następnie staram się zgłębić, jakie są fakty. Czy nie ma tam chorych, bo nie chorują, czy dlatego, że nie wykonują testów.

Ekspert na antenie TVP jako przykład podał zachowanie polskiego rządu. Pod adresem Prawa i Sprawiedliwości nie szczędził gorzkich słów:

Świetnym przykładem jest Polska, gdzie nie potrzebujemy teorii spiskowej, bo widzimy, że rząd zmienił sposób liczenia testów i przypadków. Po to, żeby winę za rosnącą liczbę zachorowań zrzucić na Strajk Kobiet, a nie na to, że rząd sobie nie radzi z opanowaniem pandemii. Więc mamy tu realną konspirację podpartą faktami.

Prowadzący w studiu zastygli na kilka sekund. Wypowiedź naukowca odbiła się szerokim echem w internecie. Jak zdradził naukowiec na swoim Instastory, po programie zaczęło spływać do niego mnóstwo zabawnych rad:

Na przykład, żebym spakował szczoteczkę.

Oglądaliście ten odcinek?


Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dariusz Aksamit w Pytaniu na śniadaniu

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Głupki były, są i będą. Niestety jest ich coraz więcej – oglądają TVP, TVN, słuchają radia, a tam ciągle wałkują o zachorowaniach na covid. Jakby tak wszystkie przypadki zliczyć, to według mediów głównego ścieku polskie społeczeństwo zostało zdziesiątkowane przez koronaświrusa i dziesiątkowane jest nadal. Wygodnie jest takim głupkom siedzieć przed odbiornikami rtv i łykać tę chorą propagandę. Ja też kiedyś słuchałem i oglądałem media głównego ścieku , póki nie zacząłem myśleć i szukać prawdy w internecie, tzn wybrałem mniejsze zło. W odróżnieniu od rtv po-pis internet jeszcze jest tą platformą, gdzie w masie przeróżnych informacji (bzdurnych niestety też) można znależć te prawdziwe- niewygodne dla ówczesnej władzy. Można się dowiedzieć o testach PCR – wiarygodność wykrywalności covid-a jest równoznaczna z wiarygodnością pomiaru prędkości policyjną „suszarką”, o bezsenowności noszenia namordów, o paraliżu wielu dziedzin gospodarki, o samobójstwach ludzi, któezy stracili pracę przez to szaleństwo, itd, itd. Ale po co szukać prawdy – władza ma rację, władza daje 500 plus, władza….w końcu was wydyma, bo po to jest elektorat, aby go dymać . A wasze komentarze w tym poście są żałosne i głupie, bo jakie mają być, skoro je zamieszczają głupki.

 • Gość pisze:

  Co piąty polak nie wierzy w koronoświrusa?Trochę śmiałe te dane, powiedziałbym, że co ósmy – reszta to ma zryte mózgi przez ściekowe media. Gratuluję odwagi panu ekspertowi – jak w studiu usłyszeli prawdę , to się pewnie nieżle posrali w gacie przydupasy POPISOWSKIE.

 • Gość pisze:

  Żeby pisać o sytuacji w innych krajach trzeba tam być i obserwować , a nie powtarzać po informacjach podanych w TVP .Francja -nagrania z policją sprzed 3-lat.Włochy -to chyba juz wszyscy wiemy.Anglia itp itd .Jakoś w czasie pandemii w samych Wloszech było ponad 3 tys.tylko opiekunek.Rozmawialiśmy na bieżąco.To my byliśmy bardziej przestraszeni tu w Polsce niż oni niby w centrum zarazy.Szpitale na stadionach w halach? Oby nie miały przeznaczenia dl rannych z innych powodów.

 • Rol_nick pisze:

  No z TAKIM dorobkiem naukowym to musi być EKSPERTEM! Teraz czekam na wypowiedź tego Pana na temat działań rządów Francji, Niemiec, Szwecji, USA, itd. I niech wytłumaczy, bo jest przecież EKSPERTEM, Dlaczego np. w Finlandii jest tak mało zachorowań. Tyle pytań a tak mało odpowiedzi…

  • Gość pisze:

   W Szwecji rozwiązali ten problem już na wiosnę. USA nie jest na tyle głupie by zamykać gospodarkę jak to jest robione w Polsce.

  • Gość pisze:

   Może dlatego że w Filandii jest 16 osób na km2 a w Polsce 125 osób???

  • Gość pisze:

   To jest przerażające,ze niby ekspert, a taki walnięty! Idżże ekspercie do pomocy w szpitalu , przy chorych na covid, pokaż nam na własnej skórze,że się nie boisz ! Tak gadać sobie a muzom, to każdy potrafi, ale jak przychodzi do konkretów , to łby w piach chowają!

 • Gośćnelka pisze:

  na to wychodzi, ze pis klamie , lekarze klamia , bruksela klamie no cala EUROPA KLAMIE / NIESAMOWITE , MYSLE , ZE CELOWO SA ZAPRASZANI TACY GOSCIE ANTYPIS ! I TAKIE KWIATKI WYCHODZA, RATOWNIK MEDYCZNY JAK SIE TEZ OKAZALO NA KONCU Z MASECZKA Z PIORUNEM.

 • Gość 1 pisze:

  Ludzie zacznijcie samodzielnie czytać i myśleć. Sięgnijcie po wypowiedzi niezależnych lekarzy, fizyków, statystyków, socjologów, ekonomistów itd. Odstawcie smartfony i uruchomcie intelekt. Nie idzcie za większością, a na pewno dojdziecie do „spiskowych wniosków”.

 • Gość pisze:

  Jaki ekspert?!-koleś jest fizykiem… co z tego ze medycznym ale fizykiem a nie medykiem

 • Gość pisze:

  Racja, muszę poprzeć w 100%. Oglądałem przykładowe testy gdzie czynnikiem był sok s hermetycznej butelki i śmiać mi się chciało gdy wyszedł wynik pozytywny. Co do lekarzy, w jaki sposób ma wystawić taki lekarz diagnozę?? Prze telefon? To się nazywa gdybanie, albo lotto bo ,,może,, uda przepisać dobre leki ,,może,, dobrze trafi z diagnozą ,,może,, postawi na nogi a ,,może,, nie. Brak mi słów na ten debilizm co się wyprawia.

  • Gość pisze:

   No tak! Jak czynnikiem był sok s hermetycznej butelki, to już wszystko wyjaśnia! Zwłaszcza to ,że S HERMETYCZNEJ…. No, bo gdyby nie S HERMETYCZNEJ, to już całkiem co innego!

 • Gość pisze:

  Kasa i jeszcze raz kasa
  Dobre żniwa ktoś ma z tej niby pandemii.

 • Gość pisze:

  Wiele poziomów manipulacji. Pan doktor powiedział 60% prawdy. Zrzucenie winy na strajk kobiet – owszem, ale nie dlatego, aby umyć ręce od plandemii, lecz dlatego aby zabrać Polakom I Polkom możliwość gromadzenia się, gdy się zrobi nieprzyjemnie. A zrobi się w przyszłym roku. Peace

  • Gość pisze:

   Czemu kobieta która idzie rodzic do szpitala musi podpisać ze ma,koronawirusa bo jesli trgo nie zrobi szpital jej nie przyjmie do porodu ???? Żenada tak wlaśnie rosna statystyki.

  • Ewka pisze:

   @Gość. Ale jest jeszcze druga strona medalu. W mojej pracy zachorowało kilka osób. Pierwsze pięć dostała skierowanie na test. wszystkie pozytywne. Następne, pomimo bardzo podobnych objawów, dostały tylko długie L4, skierowania na test już nie. U kilku osób z objawami zachorowali też członkowie rodziny. Byli na kwarantannie, więc większość nie zgłaszała nigdzie swoich objawów. Tak się zaniża statystyki.

  • Gość pisze:

   Bo tylko w taki sposób mogą zrobić test (za który zapłaci NFZ) osobie, która nie ma żadnych objawów.

  • Gość pisze:

   Nie powtarzaj bzdur

 • Gość pisze:

  A czy ten pisowiec wie jakie skutki uboczne powoduje ta szczepionka niech się pierwszy zaszczepi jak tak broni rząd który niedługo doprowadzi do upadłości polskiej gospodarki bo z czego Ci pracodawcy mają zapłacić ludziom opłacić lokale oni też mają rodziny rząd cały czas mówi o pandemii jak sobie z nią radzić ze mamy kryzys to skoro mamy kryzys to rząd kupuje kolejne limuzyny to chyba cos tu jest nie tak wzbogacają się na ludzkiej krzywdzie wirusy były są i będą wystarczy posłuchać wypowiedzi specjalistów odnośnie strajku kobiet…. Wirus nie przenosi się na powietrzu tylko w zamkniętych pomieszczeniach w biedronkach nie ma korony tylko w salonach fryzjerskich gdzie wchodzi się pojedynczo są zaopatrzeni w środki dezynfekujące mają maseczki jeden klient wychodzi dopiero wchodzi następny bo już nawet nie pozwalają czekać w salonie na swoją kolej żeby nie narażać innych zwykle umawiają ludzi na godzinę ale nie tam trzeba zamknąć rząd żeby dać przykład powinien się zaszczepić jako pierwszy a nie robić z ludzi króliki doświadczalne!!!!!!!! To dzięki nam ludziom doszli do władzy to my ludzie ich wybieramy głosujemy na nich. Gdy trzeba było iść głosować wirusa nie było idźcie do ur szczególnie osoby starsze wirusa już praktycznie nie ma

 • Gość E. pisze:

  Ludzie powinni się wreszcie obudzić….
  Jaka pandemia?
  Sklepy ,fitness ,gastronomia ,cmentarze, szkoły ,uczelnie do zamknięcia ale Kościół ?
  No jak….tam Wirusa nie ma …..
  Bóg jest wszędzie chcesz się pomodlić ,proszę bardzo ….on wysłucha każdego …wszędzie ,czy będziesz w domu ba dworze……

  • SabinOFM pisze:

   Też jestem zdania że ta pandemia to temat rozmuchany na korzyść innych. Natomiast myślenie że Bóg jest wszędzie i możesz się pomodlić z każdego miejsca jest tylko i wyłącznie myśleniem bez zasadniczej wiedzy o tym czym jest Eucharystia dla katolika? A dla niego jest to centrum. Jest to przyjęcie prawdziwego Boga podczas sakramentu Eucharystii, które nie może zaistnieć bez udziału kaplana, bo on dokonuje konsekracji. W takim razie Bóg jest wszędzie, ale bez mszy świętej wiara katolicka i budowanie głębokiej relacji z Bogiem nie istnieje.

 • Gość pisze:

  Nagle wszystkie Kraje zmówiły się i wymyślily sobie wirusa 😜ot tak sobie dla jaj aby zruinowac sobie gospodarki? A medycy chodzą też dla jaj w kombinezonach i nabrali wody w usta tak dla spisku?? W Chinach jest krótka piłka tam jak karzą nosić maskę to każdy nosi i koniec kropka ot to tajemnica pokonania wirusa

  • Gość pisze:

   Jak czytam takie komentarze to po pierwsze boje sie o przyszłość swiata /Polski widząc jak scenariusz NWO dobrze tym elytą idzie, po drugie przykre jak ciężko nie którym zajrzeć głębiej….nie będe ci podawać ‚założycieli’ tego zacnego planu,ale zajrzyj do wujka google i wpisz 3literki nacisnij enter i rozkoszuj się treścią :(((( Jeśli w styczniu 2021 pojawi sie info [z ukrycia lub na wieksza skale]o wielkim resecie -bój się, jesli w marcu-kwietniu 2021 pojawi się info o ewolucji covida na covid 21 -bój się ;/ jesli jakos pod koniec 2021 pojawi sie tzw paszport szczepionego na covid ktory pozwoli „żyć” ,a bez niego no mozna powiedzieć nie żyjesz -bój się ;/;/ jesli choc część sie sprawdzi to bój się luuuub stań do walki!!!

  • Gość pisze:

   Zacznij czytać, oglądać i zadawać pytania, ale nie TVP, TVN i Polsat, ale niezależnych naukowców i innych ekspertów (fizyków, statystyków, socjologów itd.). Nie wpatruj się w smartfona, ale zacznij samodzielnie myśleć. Wykaż się intelektem i myśl samodzielnie, wtedy Twoje wnioski będą inne niż powyższe.

  • Gość pisze:

   Has tylko że tam nie nosza

  • Gość Paula pisze:

   Jedna z najrozsądniejszych wypowiedzi tutaj.

  • tomi634 pisze:

   i to jest jedyny komentarz, który wykazuje LOGIKĘ. Nie rozumiem ludzi, którzy sieją idotyczną propagandę zmówienia i wykończenia gospodarki nie tylko kraju ale i świata. Toż to musiałby być ponadczasowo-kosmiczny geniusz, który jako JEDYNY skorzysta na pandemii. No tak – byłby to naprawdę „KTOŚ”

  • biedronek pisze:

   Tak, To będzię lub jest Ktoś, arcymistrz krętactwa, kłamstwa oszustwa i zwiedzenia …..

 • Gość pisze:

  A dlaczego ludzie leża pod respiratorami? A dlatego bo nie ma podstawowej opieki lekarskiej. tylko teleporada. Nawet jak złapiesz zapalenie oskrzeli i nikt Cię zbada to idzie na płuca.Lekarze nie leczą, tylko prosze brac apap albo ibuprom, nie osłuchają i nie zbadaja chorego, a Ty leż człowieku i zdychaj w domu. Wszystko na co nie zachorujemy to Covid. Testy to lipa. Zdrowemu wyjdzie, że ma, a chory który naprawdę jest chory wg. nich jest zdrowy. Śmiech na sali.