NewsyPuchar Niemiec dla Bayern Monachium! Tak Robert Lewandowski cieszył się ze zwycięstwa

Puchar Niemiec dla Bayern Monachium! Tak Robert Lewandowski cieszył się ze zwycięstwa

Karolina Stęclik
22.05.2016 10:16

Finał Pucharu Niemiec 2016 zostanie zapamiętany na długo. Mecz Bayernu Monachium z Borrusią Dortmund był emocjonującym spotkanie między innymi ze względu na pożegnanie trenera Pepa Guardioli z ekipą z Monachium. Najistotniejsze jest jednak zwycięstwo Bayernu po ciężkiej walce z dogrywce.

Mecz mistrza z wicemistrzem kraju był bardzo wyrównanym spotkaniem. Najpierw dobry strzał Thomassa Muellera, który zakończył się tym, że piłka poleciała nad poprzeczką, następnie przewrócenie się Roberta Lewandowskiego. Najgroźniejsze ataki Borussi były jednak dziełem Pierra-Emericka-Aubameyanga. Gabończyk kilka razy, bazując na swojej szybkości, przedzierał się pod bramkę Manuela Neuera, ale strzelał minimalnie niecelnie lub dobrze interweniował reprezentacyjny bramkarz Niemców.

Druga połowa nie zaczęła się korzystnie dla Roberta Lewandowskiego. Polakowi zabrakło szczęścia, który minimalnie minął się z piłką, gdy na bramkę niecelnie uderzał Franck Ribery. Spotkanie zakończyło się dogrywką, w trakcie której gola strzelił między innymi Robert Lewandowski. Ostatecznie zakończyło się na wyniku 4:3 i tym sposobem Monachium powiększyła swój rekordowy, pucharowy dorobek. Zgarnęła 18. krajowe trofeum.

Robert na swoim Instagramie tuż po zakończonym meczu opublikował zdjęcie ze zdobytym trofeum. Pod fotografią aż roi się od gratulacji dumnych fanów: