Mimo starań zapewnienia dziecku komfortu i bezpieczeństwa, Hayek niestety musi liczyć się z negatywnymi skutkami posiadania znanego na całym świecie nazwiska. Kilka tygodni temu, Salmę i jej córkę Valentinę Palomę spotkała mrożąca krew w żyłach sytuacja.
Dwie psychofanki aktorki próbowały porwać dziewczynkę. Liana Philippon i Odette Bodagh, bo tak się nazywały napastniczki, wcześniej wysyłały aktorce maile z pogróżkami i zapowiedzią uprowadzenia dziecka. Niszczyły spokój aktorki mówiąc, że wiedzą gdzie dziewczynka przebywa i ile może być warte jej życie.
Sprawa trafiła do sądu. Salma ubiegała się o wydanie tym kobietom zakazu zbliżania się do jej rodziny. Sąd poparł argumenty Hayek i zabronił im wszelkich kontaktów z rodziną aktorki.
Mamy nadzieje, że to poskutkuje.