Przyczyny nagłej śmierci królowej Elżbiety II ujawnione. Akt zgonu podany do publicznej wiadomości

Elżbieta II - przyczyny śmierci

Elżbieta II - przyczyny śmierci

Elżbieta II nie żyje. Co dokładnie spowodowało zgon? Z powodu obowiązującego w Szkocji prawa, gdzie zmarła królowa, akt zgonu musi zostać podany do publicznej wiadomości. Czego można się dowiedzieć?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Zmarła 8 września w Balmoral w Szkocji. Jeszcze w lutym tego roku przekazała, że królem Wielkiej Brytanii po jej śmierci zostanie pierwszy w kolejce do tronu, jej najstarszy syn książę Karol. Poinformowała też wówczas, że jego żona, księżna Camilla, otrzyma tytuł królowej.

Karol III już przejął obowiązki. Monarchini została pochowana z wielkimi honorami i w obecności najbliższej rodziny i światowych przywódców 19 września. Tymczasem wielu ludzi się zastanawia, co było przyczyną śmierci monarchini. Dzięki obowiązującemu w Szkocji, gdzie zmarła w zamku Balmoral, akt zgonu został podany do wiadomości publicznej.

Co było przyczyną śmierci królowej Elżbiety II?

Choć z powodu podeszłego wieku Elżbiety II wiadomo było, że należy spodziewać się jej odejścia, to jednak jej zgon mocno wszystkich zaskoczył, zwłaszcza że zaledwie dwa dni wcześniej przyjmowała nową premier Wielkiej Brytanii Liz Truss.

8 września Pałac poinformował jednak, że stan królowej się pogorszył, a jej bliscy zmierzają do Balmoral, by ją pożegnać. Kilka godzin później królowa już nie żyła. W oświadczeniu nie podano szczegółów, ani tym bardziej przyczyn zgonu, tylko zaznaczono, że Elżbieta II odeszła w spokoju.

Pojawiły się spekulacje, między innymi lekarka w australijskiej telewizji mówiła, że najprawdopodobniej w grę wchodziła choroba serca lub udar, nie wykluczyła też zawału.

Okazuje się, że niebawem skończą się domysły i poznamy prawdziwą przyczynę śmierci monarchini. Elżbieta II zmarła w Szkocji, a tamtejsze prawo wymaga tego, by w ciągu siedmiu dni złożyć akt zgonu – mówi o tym ustawa o rejestracji urodzeń, zgonów i małżeństw z 1965 roku. Gdyby królowa zmarła w Anglii jej rodzina nie musiałaby ujawniać te informacji, bo przepisy są inne.

Rząd Szkocji zapowiedział jednak, że nie będzie domagał się aktu zgonu do czasu, gdy nie skończy się okres żałoby, która ma potrwać do 27 września.


królowa Elżbieta II - ostatni portret monarchini

królowa Elżbieta II - ostatni portret monarchini

Królowa Elżbieta II w odświeżonej fryzurze

Królowa Elżbieta II w odświeżonej fryzurze

Elżbieta II nie mogła powstrzymać łez

Elżbieta II nie mogła powstrzymać łez

Komentarze

 • Gość pisze:

  Każda śmierć kończy się niewydolnością krazenia

 • Gośćanna maria pisze:

  Nie do końca ten akt zgonu wiadomo co piszą w komentarzach niewydolność krążeniowa ale jeszcze czegoś tu brak bo na te chorobę królowa już od dawna chorowała jej starszy syn też ma tę samą chorobę genetyczną podajcie dokładna przyczynę śmierci nie tuszą ja w tajemniczy sposób no w rodzinie królewskiej nic nie mogło wyciec na zewnątrz pałacu tabu królewskie po kilku nastu latach i tak to się ujawni królowa już spoczywa w spokoju pokój jej duszy

 • Gość Nela pisze:

  Tu piszecie ze podano do wglądu akt zgonu zgodnie z prawem w Szkocji, a dalej że nie podano i zostanie podany po żałobie. Jeśli jest akt to wiadomo na co zmarła.Moze się zdecydujecie co z tym aktem.

 • Gość pisze:

  Tytułpisała inna osoba niż treść artykułu…żenada 😱

 • Gość pisze:

  Podzielam. Ta wypowiedz jest sluszna , zmarla na starosc czyli niewydolnosc krazenie. Czesc jej pamieci.

 • Gość pisze:

  Nie pisze się te informacji tylko tej informacji.
  I gdzie te przyczyny śmierci z tego artykułu nic nie wynika jedynie w tytule napisane jest że „ujawniono przyczyny śmierci” brawo

 • Gość pisze:

  Po co komu to wiedziec.
  Zmarla na niewydolnosc krazenia.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×