Bohdan Smoleń już nigdy nie rozbawi nas do łez. Przyjaciółka aktora zdradza przyczynę jego śmierci

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Przyczyny śmierci Bohdana Smolenia

Wczoraj dotarła do nas smutna informacja – nie żyje Bohdan Smoleń. Świetny aktor i kabareciarz. Zmarł w wieku 69 lat. Widzowie pokochali go przede wszystkim za rolę listonosza Edzia w serialu Świat według Kiepskich.

Mimo, że rozśmieszał ludzi, sam nie miał łatwo. Najpierw w 1988 roku jego nastoletni syn popełnił samobójstwo. Potem żona kabareciarza, Teresa nie mogła pogodzić się ze śmiercią syna. Nie wytrzymała psychicznie i także odebrała sobie życie. Na pana Bohdana spadło samotne wychowanie dwóch synów, Macieja i Bartosza. To właśnie dla nich poświęcił swoją karierę. W latach 90. próbował znów być na fali. Wrócił do kabaretu, rozpoczął współpracę z przyjacielem, Zenonem Laskowikiem. Panowie jednak nie dogadali się i rozstali się zawodowo. Kiedy wcielił się w rolę listonosza Edzia zaczęły się jego problemy zdrowotne.

Na plan przyjeżdżał chory. Był już na wózku inwalidzkim, a potem siadał na jakimś stołeczku, tak było wymyślone, by mógł na siedząco grać – wspomina Zofia Czerwińska dla Super Expressu

W 2008 roku aktor zaczął mieć problemy z płucami. Bagatelizował to i śmiał się, że nie miał płuc. Nie porzucił wtedy nawet nałogu, jakim były papierosy. Przez moment nie palił, ale później, kiedy dostał pierwszego udaru palił fajkę za fajką potajemnie w szpitalu. W marcu 2015 roku prawie udusił się z powodu poważnego zapalenia płuc.

Prawdę mówiąc to zabiły go papierosy, bo nie wypuszczał ich z ust nawet w tamtym roku. Pod tym względem był nieprzejednany, bo nałogowcy nie są w stanie po prostu nie palić. A był po już drugim udarze, potem przyszedł trzeci… – dodaje Czerwińska

Kabareciarz od poniedziałku przebywał w jednym z poznańskich szpitali. Dostał infekcji i jego słaby organizm nie poradził sobie z tym. Odszedł od nas w czwartek.

Zobacz także: Nie żyje Bohdan Smoleń. Aktor przegrał walkę z ciężką i przewlekłą chorobą

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń przyczyny śmierci


Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Bohdan Smoleń nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×