Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Coraz szczuplejsza Angelina Jolie brylowała na imprezie swojej córki. Wygląda jak cień samej siebie
Coraz szczuplejsza Angelina Jolie brylowała na imprezie swojej córki. Wygląda jak cień samej siebie

Coraz szczuplejsza Angelina Jolie brylowała na imprezie swojej córki. Wygląda jak...

Coraz szczuplejsza Angelina Jolie brylowała na imprezie swojej...

Anna Mucha z partnerem i dziećmi pod obstrzałem paparazzi! Nawet obiadu nie mogli zjeść spokojnie, nie mówiąc już o spacerze
Anna Mucha z partnerem i dziećmi pod obstrzałem paparazzi! Nawet obiadu nie mogli zjeść spokojnie, nie mówiąc już o spacerze

Anna Mucha z partnerem i dziećmi pod obstrzałem paparazzi! Nawet obiadu...

Anna Mucha z partnerem i dziećmi pod obstrzałem...

Melania Trump mogła zginąć w koszmarny sposób! W samolocie Pierwszej Damy USA doszło do tragedii
Melania Trump mogła zginąć w koszmarny sposób! W samolocie Pierwszej Damy USA doszło do tragedii

Melania Trump mogła zginąć w koszmarny sposób! W samolocie Pierwszej Damy...

Melania Trump mogła zginąć w koszmarny sposób! W...

Dziś środa, 17.10.2018

Zamienił polskie liceum w Hogwart i otwarcie mówi, że jest gejem. Oto najlepszy nauczyciel roku
Przemysław Staroń nauczycielem 2018 roku

Dawno wybór Nauczyciela Roku nie cieszył się takim zainteresowaniem mediów jak w tym roku, a wszystko za sprawą Przemysława Staronia z II Liceum Ogólnokształcącego imienia Bolesława Chrobrego w Sopocie, który otrzymał ten prestiżowy tytuł. Zwycięzca plebiscytu uczy filozofii, etyki, wiedzy o kulturze i historii sztuki. Odbierając swoją nagrodę w Zamku Królewskim, podziękował m.in. swojemu partnerowi.

Staroń pracuje w sopockim liceum już od dziewięciu lat, chociaż przygodę z nauczaniem rozpoczął jeszcze w czasach, gdy sam był licealistą. Jako nastolatek na prośbę swoich nauczycieli prowadził niektóre zajęcia.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się we wtorek na Zamku Królewskim w Warszawie, kilka dni przed przypadającym na niedzielę Dniem Edukacji Narodowej. Odbierając swoją nagrodę, Przemysław Staroń wyznał, że swój sukces zawdzięcza… J.K. Rowling i jej powieściom o przygodach Harry’ego Pottera:

Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie ona. Wszystko w Harrym Potterze rozegrało się wokół insygniów śmierci. Peleryny niewidki, którą zrzuciłem. Cztery lata temu stałem tu wśród nominowanych i dzięki Bogu nie otrzymałem tytułu Nauczyciela Roku. Wtedy nauczycielem roku zostałby człowiek, który nie jest kompletny, nie jest spójny, nie jest autentyczny i wiarygodny.

Po zabawnym wstępie Staroń zaprosił na scenę swoich najbliższych – rodzinę i partnera:

Teraz z pierwszym insygnium już się uporałem. Jeżeli państwo czytali Harry’ego Pottera, to wiedzą państwo, że drugim insygnium był kamień wskrzeszenia. Harry użył go, kiedy szedł do Zakazanego Lasu, i wtedy wokół niego pojawili się bliscy. Chciałbym poprosić wszystkich was, którzy tutaj przyjechaliście ze mną. Chodźcie, nie bójcie się, najwyżej zabiorą mi tytuł. Chciałbym wam podziękować, tej części świata, bez której by mnie nie było. Protego Maxima [zaklęcie tworzące ochronną barierę – red.], niech miłość was strzeże – skwitował Nauczyciel Roku 2018.

W przemówieniu Przemysława nie zabrakło też miejsca na słowa wzywające do akceptacji i szacunku dla osób homoseksualnych:

Jest w końcu trzecia część, ostatnia prastara różdżka, najpotężniejsze insygnium w świecie nauczycieli. Chcę ją podnieść i powiedzieć, że to nagroda dla społeczności, dla wszystkich tych, którzy żyją pewnymi ideami i wierzą, że miłość jest najważniejszą rzeczą na świecie i tylko ona ma sens, i zamiast tracić czas, by walczyć ze złem, choć jest to czasem potrzebne, trzeba robić dobro. Bądźmy wszyscy dla siebie nauczycielami i uczniami i to wtedy będzie miało sens – powiedział laureat dzierżąc w rękach otrzymaną statuetkę.

Staroń zaczął zachęcać coraz więcej uczniów do uczęszczania na zdjęcia z etyki. Obecnie w zajęciach udział bierze aż 75% uczniów szkoły. Przemysław zaznacza, że ma świetną relację z katechetą, a zajęcia z etyki nie są konkurencją dla lekcji religii.

Gratulujemy sukcesu.

Pierwszy gejowski ślub w rodzinie królewskiej za nami! Mamy zdjęcia z tej niezwykłej ceremonii

Jest afera! Homoseksualny dziennikarz odsunięty od pracy w TVP. Poszło o jedno zdjęcie

Soczysty gejowski pocałunek gwiazdy „Top Model” na Orange Warsaw Festival! Internauci podzieleniKomentarzy: 9


Mama dwójki dzieci. | 11 października 2018, 08:53

Żer dla homofobów. Niestety, jeżeli nie wpoimy dzieciom poszanowania drugiego człowieka i jego prawa do bycia sobą, to potem takie kreatury oceniają innych przez swój brak wiedzy i przesądy.


Gość | 10 października 2018, 19:35

Widać że autor komentarza tak się podniecił newsem że nauczyciel roku jest gejem, że zapomniał napisać kto przyznaje tytuł nauczyciela roku i za co oraz jakie są kryteria takiego wyboru. W zeszłym roku i 2 lata temu i wcześniej zapewne też przyznawano takie nagrody ale nie napisał o tym pies z kulawą nogą.


Gość | 10 października 2018, 19:30

BRAWO!
Normalnośc to stan umysłu a nie uwarunkowania hromosomu.


Lena | 10 października 2018, 12:00

Aż łezka w oku się pojawia! Oby takich nauczycieli więcej, wielki ukłon w stronę pana Staronia!


Gośćm,./ | 10 października 2018, 11:37

obrzydliwe, niesmaczne zboki tyle w temacie, takim powinno sie zrobic zakaz zatrudnienia i nie dopuscic do szkol by uczyli dzieci czy mlodziez ! tylko pracowac w zoo


Hania | 10 października 2018, 10:36

Nasza młodzież jest mądra i wspaniała dzięki takiemu nauczycielowi jakim jest P. Staron. A to ze nie ukrywa swojej orientacji jak to robią inni znani ludzie to tylko świadczy o jego mądrości. Tu się liczy jakim jest człowiekiem i co robi dla dobra ludzkości.


Gdańszczanin | 10 października 2018, 09:07

Tbc, pokolenie JPII, a Ty jesteś pokoleniem analfabetów. Pomyśl dlaczego, bo ja nie będę mówić.


ziutek | 10 października 2018, 07:20

jest tysiące świetnych nauczycieli ale najlepszy musiał być gej… cóż, przypadek…


Tbc, pokolenie JPII | 10 października 2018, 00:46

Jest jeden komentarz do cytatów Pana profesora Staronia (nauczyciela w liceum): DZIECINA, ŁACINA, Pierzyna , a takie mamy rzeczpospolite jakie młodzieży chowanie. Pokolenie Harry Pottera


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

×