Gwiazdy „Klanu” straszą wyglądem – i to nie z okazji Halloween. Co oni ze sobą zrobili?

Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Film Prorok już 11 listopada wejdzie do kin. Z tej okazji gwiazdy w nim występujące przeszły niesamowite metamorfozy. Tak wyglądają jako czarne charaktery PRL-u.

Ponura, polityczna atmosfera i nieustanna pogoń za Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, Prymasem Tysiąclecia – takie sceny można zobaczyć w filmie Michała Kondrata Prorok, który w kinach pojawi się 11 listopada.

Tak się złożyło, że tytułowego Prymasa zagrał aktor z KlanuSławomir Grzymkowski a Jacek Borkowski i Marcin Troński, którzy także od lat grają w tym serialu wcielili się w role partyjnych aparatczyków inwigilujących prymasa. Nieźle się zmienili.

Musiałem zgolić brodę, żeby zagrać Stanisława Cyrankiewicza, dostałem garnitur z lat 70 i w oparach papierosowego dymu znalazłem się w gabinecie Władysława Gomułki, którego zagrał Adam Ferency. Wystarczyło na niego spojrzeć, by poczuć się jak w tamtych czasach niepotrzebna była nawet scenografia – relacjonuje nam aktor.

Troński musiał golić brodę, a Jackowi Borkowskiemu przyklejono wąsy. Trudno go poznać na zdjęciach.

Cóż, zostałem funkcjonariuszem depczącym Wyszyńskiemu po piętach, takie były czasy i ja je niestety pamiętam, sam miałem propozycje współpracy ze Służba bezpieczeństwa w PRL. Krótko mówiąc, chcieli, żebym donosił na kolegów. Oczywiście za każdym razem mówiłem im nie – mówi aktor.

Borkowski cieszy się, że po latach grania w serialu dostał rolę w filmie o życiu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i mógł przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i młodości.

To niezła lekcja historii. Pójdę na ten film z trójką moich dzieci. Obowiązkowo – zapowiada.

Prorok już od 11 listopada tego roku wchodzi do kin. Poniżej oficjalny zwiastun i zdjęcia gwiazd Klanu po metamorfozach.


Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Kadr z filmu Prorok

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×