Kto z Polski na Eurowizję 2017? Jakie piosenki zgłoszono na preselekcje?

Eurowizja 2017 preselekcje

Eurowizja 2017 preselekcje

Piosenki zgłoszone na preselekcje do Eurowizji 2017

Kto z Polski pojedzie na Eurowizję 2017? Odpowiedź poznamy już 11 lutego. Wcześniej TVP ogłosi piosenki zakwalifikowane do preselekcji. Kto trafi na listę? Codziennie poznajemy kolejne gwiazdy zainteresowane udziałem w konkursie. Poniżej możecie posłuchać zgłoszonych propozycji. Pamiętajcie, że są to tylko kandydaci do Krajowych Eliminacji 2017. Od 5 do 10 artystów wybierze profesjonalne jury, a o tym, który utwór pojedzie do Kijowa zdecydują telewidzowie w głosowaniu SMS.

Lista piosenek zakwalifikowanych do preselekcji na Eurowizję 2017

  1. Aneta SablikUlalala  (posłuchaj)
  2. Martin FitchFight for Us (posłuchaj)
  3. Kasia MośFlashlight  (posłuchaj)
  4. Carmell – Faces (posłuchaj)
  5. Agata NizińskaReason (posłuchaj)
  6. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless (posłuchaj)
  7. Rafał BrzozowskiSky Over Europe (posłuchaj)
  8. Małgorzata „Lanberry” UściłowskaOnly Human (posłuchaj)
  9. PaullaChcę tam z Tobą być (posłuchaj)
  10. Olaf BressaYou Look Good (posłuchaj)

Aneta Sablik „Ulalala”

Zwyciężczyni niemieckiej edycji Idola, której płyta The One była nr 1 w Niemczech, Austrii i Szwajcarii chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2017! Aneta Sablik na preselekcje zgłosiła piosenkę Ulalala. Jeśli to ona pojedzie do Kijowa, 12 punktów od zachodnich sąsiadów raczej mamy w kieszeni.

Ivs Alter „Like a miracle”

Iwona Kompała, czyli Ivs Alter, może być czarnym koniem tegorocznych preselekcji do Eurowizji 2017. Piosenkę Like a miracle nagrała w ostatniej chwili w Londynie. Stworzyli ją producenci przebojów Craiga Davida i Enrique Iglesiasa. Czy to ona będzie kandydatką z Polski do Kijowa? Posłuchajcie.

Mateusz Maga „First Kiss”

Pierwszym kandydatem, który opublikował piosenkę na Eurowizję 2017 był Mateusz Maga. Finalista Top Model wierzy, że jego piosenka First Kiss może przynieść mu sukces na scenie muzycznej, a Polsce pierwsze zwycięstwo na Eurowizji. Czy tak będzie? Opinie internautów są mocno podzielone.

Edyta Strzycka „After All”

Na udział w preselekcjach liczy też Edyta Strzycka, finalistka programu The Voice of Poland. Jej piosenka na Eurowizję 2017 nosi tytuł After All, a za tekst odpowiada Ian Rooth – były wokalista hiszpańskiego zespołu West Avenue.

Iwona Węgrowska „Alone”

Iwona Węgrowska po raz trzeci chce wystąpić w preselekcjach na Eurowizję 2017. Pomóc jej w tym ma piosenka Alone, którą fani określi jako najsłabszą spośród opublikowanych potencjalnych kandydatów.

Anna Cyzon „Not Completely Yours”

Anna Cyzon w 2010 roku otarła się o wyjazd na Eurowizję dla Polski. Z piosenką Love Me zajęła drugie miejsce w preselekcjach. Teraz znów próbuje swoich sił, tym razem z balladą rockową Not Completely Yours.

Alicja Ruchała „No Longer Want You”

Alicja Ruchała zyskała popularność jako modelka głównie w Turcji, Rosji i Grecji. Polka pojawiła się na kilku okładkach międzynarodowych magazynów takich jak Elle, Harper’s Bazaar czy Vogue. Teraz chce reprezentować Polskę na Eurowizji 2017. Jej piosenka No Longer Want You ma szansę zakwalifikować się do preselekcji? Trzymamy kciuki.

Paulla „Chcę tam z tobą być”

Dla Paulli występ na Eurowizji 2017 byłoby nie tylko szansą na powrót na scenę w Polsce, ale też spełnieniem marzeń o karierze w Europie. Jej piosenka na preselekcje to polskojęzyczna ballada Chcę tam z tobą być.

Leszek Stanek „Give Me a Hug”

Na Eurowizję 2017 chce jechać także… Leszek Stanek. Okazuje się, że uczestnik Azja Express ma nie tylko ciekawy głos, ale też utwór, który być może odniesie sukces w Europie.

Aktualizacja: Leszek Stanek wycofał się z udziału w preselekcjach.

Olena „Apokalipsa”

Swoją piosenką w Kijowie chciałaby zaśpiewać także Olena. Na preselekcje zgłosiła balladę Apokalipsa.

Kaja Paschalska „On And On”

Swoje nadzieje z udziałem w preselekcjach do Eurowizji 2017 wiąże aktorka Kaja Paschalska. Jej dwie płyty sprzedały się dobrze na początku lat 00. Czy On and on zapowiada podobny sukces?

Ronney „Jestem jaki jestem”

Czas na polskojęzyczną propozycję. Z piosenką Jestem jaki jestem na Eurowizji 2017 chciałby wystąpić Ronney, czyli Rafał Pacholski. Prywatnie ogromny fan konkursu, który zyskał popularność nagrywając covery takich hitów jak My Słowianie czy To Nie Ja.

AreQue „The One”

O bilet do Kijowa chce zawalczyć w preselekcjach również AreQue. Szansą na sukces ma być piosenka The One, która miała premierę w internecie już dwa miesiące temu.

Mariusz Wawrzyńczyk „Zawsze pod wiatr”

Zawsze pod wiatr to propozycja Mariusza Wawrzyńczyka. Autorem kompozycji jest Marcin Nierubiec, który napisał piosenkę Legenda Marcina Mrozińskiego na Eurowizję 2010.

Kto zgłosił piosenkę na preselekcje do Eurowizji 2017?

Polskę na Eurowizji 2017 chcą reprezentować też Gosia Andrzejewicz, Anna Karwan, Madox, Helolove.

Wiadomo już, że w preselekcjach nie zobaczymy na pewno Dawida Kwiatkowskiego, Darii Zawiałow oraz Dody.

Zobacz: Kandydaci na Eurowizję 2017: Są kolejni chętni! Wśród nich gwiazda dla której może to być wielki powrót. Posłuchajcie jej piosenki


Mateusz Maga - Pytanie na śniadanie 7 stycznia 2017

Mateusz Maga - Pytanie na śniadanie 7 stycznia 2017

Anna Cyzon na preselekcjach do Eurowizji 2010 zaśpiewała

Anna Cyzon na preselekcjach do Eurowizji 2010 zaśpiewała "Love Me"

Jaką piosenkę na Eurowizję 2017 zgłosiła Aneta Sablik?

Jaką piosenkę na Eurowizję 2017 zgłosiła Aneta Sablik?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×