Aleksander Kwaśniewski rusza z Instagramem. Ola już wrzuciła zapowiedź. Widać, ze poczucie humoru jest u nich rodzinne

Aleksandra i Aleksander Kwaśniewscy

Aleksandra i Aleksander Kwaśniewscy

Ola Kwaśniewska pomoże ojcu w karierze na Instagramie? Odpowiedziała na to pytanie fanom. Wielu z was może się to wydać zaskakujące!

Aleksander Kwaśniewski (ur. 1954) karierę zaczynał jako dziennikarz. Był redaktorem naczelnym lewicowego pisma studenckiego itd. i lewicowego Sztandaru Młodych. Równocześnie związał się z polityką. W czasach Polski Ludowej był członkiem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W szeregach partii komunistycznej osiągnął spore sukcesy. Był członkiem rady-ministrów w rządzie sformowanym przez premiera Zbigniewa Messnera z ramienia PZPR. Karierę kontynuował po przemianach demokratycznych.

Po 1989 roku uczestniczył w przekształceniu PZPR w Socjaldemokrację RP. W 1991 roku współformował koalicję Sojusz Lewicy Demokratycznej (później partia polityczna). W 1995 roku środowiska socjaldemokratyczne wystawiły go do wyścigu prezydenckiego. W drugiej turze odniósł sukces nad urzędującym Lechem Wałęsą. Zwycięstwo powtórzył pięć lat później. Wówczas był już tak popularny, że druga tura nie była potrzebna. Lewicowiec zdeklasował swoich prawicowych przeciwników w pierwszej turze głosowania. Z urzędu prezydenta odszedł w 2005 roku.

Prezydentura Kwaśniewskiego obfitowała w wiele sukcesów. Na jej czas przypadło wejście Polski w struktury Unii Europejskiej oraz NATO. Kwaśniewski pozytywnie rozwijał też współpracę ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Niewątpliwie zbliżył on nasz kraj do Zachodu i uczynił go jego immanentną częścią. Nic dziwnego, że do dziś wielu Polaków wspomina go z nostalgią.

Po 2005 roku były prezydent wielokrotnie angażował się w politykę. Próbował konsolidować środowiska lewicowe i był nieformalnym patronem koalicji Lewica i Demokraci (LiD). W kolejnych latach współpracował też z Januszem Palikotem. Wraz z nim współzakładał sojusz polityczny nazywany mianem Europa Plus. W ostatnim czasie zalicza się do grona krytyków PiS.

Wielu Polakom brakuje jednak zaangażowania Kwaśniewskiego w social mediach. Lewicowiec jest tutaj zupełnym przeciwieństwem Lecha Wałęsy. Jego dawny konkurent aktywnie udziela się na Facebooku, gdzie publikuje zdjęcia z zagranicznych wyjazdów, swoje selfie i wpisy, w których na bieżąco komentuje wydarzenia społeczno-polityczne w Polsce, jak i na całym świecie.

Aleksander Kwaśniewski influencerem? Ola Kwaśniewska odpowiada

W ostatnim czasie nacisk na Kwaśniewskiego stał się tak duży, że nawet jego córka, Ola Kwaśniewska, jest zasypywana pytaniami dotyczącymi mediów społecznościowych swojego ojca.

Ostatnio, w ramach Q&A na jej profilu w Instagramie, ktoś zadał jej pytanie:

Hej:) Czy założysz Tacie Instagram? Jedyny sensowny „politycznie” człowiek?

Ola odpisała internaucie:

Nie założę, albowiem dla mojego taty jest to równie poważne narzędzie, jak to zdjęcie.

Do odpowiedzi dodała fotkę, na której jej tata pozuje przed komputerową kamerką, a ona stoi za nim i się uśmiecha.

A Wy chcielibyście, aby prezydent Kwaśniewski z impetem ruszył na Instagram i podbijał ten portal jako influencer? Podzielcie się z nami swoimi opiniami!


Ola Kwaśniewska o Instagramie swojego ojca

Ola Kwaśniewska o Instagramie swojego ojca

Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Aleksander Kwaśniewski w lipcu 2020

Aleksandra Kwaśniewska i Lula

Aleksandra Kwaśniewska i Lula

Komentarze

 • Gość pisze:

  Takich pozytywnych ludzi nam potrzeba aby ten świat był normalny

 • Gość tessa pisze:

  Porządni ludzie. Dobra rodzina.

 • Gość pisze:

  Nikt im nie dorówna.Never.Obecnie to….żenada dekady!
  No,ale z klasą trzeba się urodzić!

 • Gość pisze:

  Naprawdę takiej SUPER rodziny prezydenckiej u nas nie znajdziesz. Jesteście SUPER ! Dlaczego obecna prezydentura nie może mieć tyle pozytywnej energii

 • Gość pisze:

  Taki live mozna mozna proszę czekać będzie rozmowa proszę czekać będzie rozmowa proszę czekać bedzie rozmowa słucham ten pan zasada juź nie źyje bo czekał na tramwaj ha ha a mógł iśc po kawe i hot doga do źabki za 9,99 jak inni normalni a tak ma mlny wyświetlen w raju nawet taka poczwara znajdzie miłosc ha ha powodzenia i to tyle

  • Gość szczesliwy pisze:

   Świetna dziewczyna z tej Oli . Od niedawna jestem babcią i tyle szczescia daja mnie te maleństwa że nawet nie da się tego wyrazić . Rdzice Oli byliby świetnymi dziadkami ale tak życie im się ułożyło że na razie nie są. Miałam kiedyś koleżankę 10 lat po ślubie i dziecko nie chciało pojawić się na świecie bardzo zaczęła się za nią modlić w Częstochowie i stał się cud urodziła dziecko. Nie wiem jak to się stało ale może w tej modlitwie coś jest.

 • Gość pisze:

  Taki live proszę czekać będzie rozmowa proszę czekać będzie rozmowa proszę czekać bedzie rozmowa słucham ten pan zasada juź nie źyje bo czekał na tramwaj ha ha a mógł iśc po kawe i hot doga do źabki za 9,99 jak inni normalni a tak ma mlny wyświetlen w raju i to tyle

 • Ja pisze:

  CUDOWNA RODZINKA!!!!

 • Ania pisze:

  Super mama .Super tata SUPER CÓRKA!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×