Wielka wpadka w programie na żywo. Prezenterka poinformowała o śmierci papieża Franciszka. Widzowie nie mogli uwierzyć w jej słowa

Papież Franciszek

Papież Franciszek

Do wielkiej wpadki doszło na antenie telewizji ITV. Prezenterka, która prowadziła serwis informacyjny, na antenie poinformowała o śmierci papieża Franciszka. Co powiedziała?

Czas Bożego Narodzenia to szczególny okres w większości domów na całym świecie. Katolicy świętują wówczas przyjście na świat Jezusa, a dni te związane są także z rodzinnymi spotkaniami i wspólnym spędzaniem czasu. W każdym domu obowiązują różne tradycje. Wiadomo, że nie może w nich zabraknąć choinki, prezentów, wielu przysmaków, a także niepowtarzalnej atmosfery. Stacje telewizyjne w czasie świat przygotowują też specjalną ramówkę pełną kinowych hitów. Pierwszy dzień świąt to także czas kiedy papież wygłasza słynne błogosławieństwo Urbi et Orbi, które transmituje większość telewizji na świecie.

W dniu Bożego Narodzenia o godzinie 12.00 papież Franciszek, jak każdego roku pojawił się w loggi Bazyliki Watykańskiej skąd przemówił do wiernych. Coroczne błogosławieństwo nie tylko gromadzi tłumy na placu świętego Piotra w Rzymie, ale także przed telewizorami. Oglądane jest bowiem w różnych zakątkach świata.

Prezenterka ITV poinformowała o śmierci papieża Franciszka

Wierni dwa razy w roku czekają na to szczególne świąteczne błogosławieństwo papieża. Wygłaszane jest ono bowiem w okresie Bożego Narodzenie i Wielkanocy. W marcu zeszłego roku papież Franciszek wyjątkowo udzielił Urbi et Orbi na zakończenie celebracji liturgicznej w związku z pandemią COVID-19 w drzwiach Bazyliki św.Piotra. Ze względu na obostrzenia nie pojawiły się tam wówczas tłumy wiernych, ani nie odbyła się msza święta.

W tym roku było już inaczej. Na placu św.Piotr nie zabrakło wiernych, którzy przestrzegając restrykcji, mieli na sobie maseczki. Papież punktualnie o godzinie 12.00 pojawił się na balkonie bazyliki. Wszystko na żywo transmitowała między innymi brytyjska stacja ITV. Prezenterka zaliczyła jednak sporą wpadkę i na wizji poinformowała o śmierci papieża Franciszka. Chociaż szybko przeprosiła za swoje słowa, to i tak nagranie błyskawicznie obiegło sieć.

Papież powiedział, że szczepionki powinny być dostępne dla najbardziej potrzebujących. O jego śmierci poinformowano… O, przepraszam – powiedziała prezenterka ITV Kylie Pentelow.

Po tych słowach natychmiast zmieniła ona temat i przeszła do kolejnego newsa. Nie da się jednak ukryć, że wywołała spory niepokój, a wierni pod filmem dopytywali o stan zdrowia papieża Franciszka. Podczas wczorajszej transmisji widać jednak było, że głowa kościoła pomimo tego, że ma już 85 lat, jest w doskonałej formie.


Ołena Zełenska i Volodymir Zełensky - audiencja u papieża

Ołena Zełenska i Volodymir Zełensky - audiencja u papieża

Ołena Zełenska i Volodymir Zełensky - audiencja u papieża

Ołena Zełenska i Volodymir Zełensky - audiencja u papieża

Rodzina Tusk u papieża

Rodzina Tusk u papieża

Komentarze

  • Gość pisze:

    Taki live najwaźniejsza jest reklama ha ha chciałaby ku..wa do 100 jeszcze daleko fani pamiętają rób tak zdjecie źeby było widac nowy 100 samsunga i płytki z leroya na scianie a na choince bld€£$¥ moźna można jest pandemia my nie tanczyc tylko piwko i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×