Powstaje polska wersja „Pretty woman”. Wiemy, kto zastąpi Julię Roberts i Richarda Gere’a!

Pretty Woman

Pretty Woman

Pretty woman – kultowy film z 1990 roku z Julią Roberts i Richardem Gere, będzie miała polską wersję. Wiemy, kto wystąpi w głównych rolach.

Pretty woman to kultowa komedia romantyczna z 1990 roku. Opowiada historię prostytutki Vivian Ward, która zostaje zatrudniona przez majętnego biznesmena, Edwarda Lewisa, jako reprezentacyjna dama do towarzystwa. Główną rolę w tym kinowym hicie zagrali Julia Roberts i Richard Gere. Zdjęcia do hitu wszech czasów kręcono w Los Angeles, Beverly Hills, San Francisco i Burbank w stanie Kalifornia.

Pierwotna wersja scenariusza była zdecydowanie bardziej mroczna i realistyczna niż ta, którą zobaczyliśmy na ekranie. Vivian grana przez Roberts była np. uzależniona od narkotyków. Początkowo tytuł miał nawiązywać do stawki 3 tysięcy dolarów, jaką Edward zaoferował Vivian za jej towarzystwo, a jego fabuła miała kręcić się wokół prostytucji na ulicach Los Angeles.

Julia Roberts do dziś wspomina, jak bardzo przejęta była pierwszą miłosną sceną z Richardem Gere. Stres spowodował, że na jej czole pojawiła  się pulsująca żyła, którą reżyser musiał rozmasować, żeby zniknęła.

Po premierze na Julię spadł deszcz nagród. Aktorka otrzymała m.in. Oscara i Złoty Glob.

Polska wersja „Pretty woman”. Kto zagra?

Po 30 latach od światowej premiery Pretty woman szykuje się polska wersja tego mega hitu.  Tę informację zdradziła Barbara Kurdej-Szatan na łamach magazynu Party. Okazuje się jednak, że nie będzie to wersja filmowa, ale musicalowa. Spektakl miałby być wstawiony w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

W głównej roli żeńskiej zobaczymy Malwinę Kusior i Martę Wiejak z Teatru Roma. W polskiego Edwarda, granego niegdyś przez Richarda Gere, wcieli się sam Rafał Szatan na zmianę z Marcinem Jajkiewiczem i Tomaszem Bacajewskim.

Czekacie?


Malwina Kusior

Malwina Kusior

Marta Wiejak

Marta Wiejak

Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan wybory prezydenckie 2020

Basia Kurdej-Szatan i Rafał Szatan wybory prezydenckie 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×