Szukaj

Takich preselekcji do Eurowizji w Polsce jeszcze nie było. Jacek Kurski zapowiedział wielkie zmiany

Preselekcje na Eurowizję 2017

Preselekcje na Eurowizję 2017

Preselekcje do Eurowizji 2017

Wiemy już jak zostanie wybrany reprezentant Polski na Eurowizję 2017! Jacek Kurski zapowiedział zmiany w preselekcjach do konkursu, który za rok odbędzie się na Ukrainie, najprawdopodobniej w Kijowie. Prezes TVP chce, aby polska piosenka została wyłoniona za pomocą kilku etapów, i to lokalnych!

O zmianie formuły preselekcji na Eurowizję 2017 Jacek Kurski opowiedział w rozmowie z serwisem Wirtualne Media:

Telewizja Polska chce, aby Konkurs Piosenki Eurowizji oraz Festiwal w Opolu, czyli dwa wielkie szyldy muzyki i rozrywki, były obecne na antenie przez cały rok. Będziemy robić eliminacje regionalne do Eurowizji i Opola. Nie wiem, czy uda się to jeszcze tej jesieni

W ten sposób TVP chce wypromować młode talenty, które w ostatecznym etapie staną w szranki z topowymi polskimi gwiazdami. Dodajmy, że podobny format obowiązuje i sprawdza się od lat np. w Szwecji, której preselekcje Melodifestivalen cieszą się największą oglądalnością w całej Europie. Na wzór skandynawskiej formuły, co miesiąc zostanie wyłoniony finalista, który w marcu zawalczy o bilet na Eurowizję 2017. Skracając – w Polsce odbędą się ćwierćfinały, półfinały i finał.

Eliminacje będą odbywały się raz w miesiącu, a transmisje z koncertów zobaczymy w TVP. Te wydarzenia są obowiązkiem mediów publicznych i ludzi, którzy chcą odbudowy ich siły

Czy taki przepis na sukces przyniesie nam zwycięstwo na Ukrainie? Poprzednie lata pokazują, że rozmach preselekcji nie ma znaczenia. Na Eurowizji sukces odnosiły piosenki wybierane zarówno przez jurorów za zamkniętymi drzwiami (To nie ja czy My Słowianie), jak i te wyłonione w głosowaniu telewidzów (Keine Grenzen czy Color Of Your Life).

Co sądzicie o takich zmianach w preselekcjach do Eurowizji 2017?

Zobacz: Adele oglądała występ Michała Szpaka na Eurowizji 2016! Dopiero teraz skomentowała konkurs. Kto był jej faworytem?

Preselekcje do Eurowizji 2017 zmieniają format

Preselekcje do Eurowizji 2017 zmieniają format

Jacek Kurski zmienia format preselekcji na Eurowizję 2017

Jacek Kurski zmienia format preselekcji na Eurowizję 2017


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×