TVP już wybiera piosenki na Eurowizję chociaż termin zgłoszeń upływa we wtorek. Dlaczego?

Polska na Eurowizji 2016

Polska na Eurowizji 2016

Polskie piosenki na Eurowizję 2016. Szczegóły preselekcji

Tegoroczna Eurowizja wywołuje sporo emocji. Wszystko za sprawą skandali i zamieszań wokół udziału Polski. Z racji zmian w TVP, w szybkim czasie fanów konkursu spotkało kilka niespodzianek. Największym zaskoczeniem była rezygnacja z wewnętrznego wyboru piosenki na Eurowizję 2016. Telewizja Publiczna 5 marca wyemituje koncert z udziałem maksymalnie 10-u gwiazd, które będą ubiegać się o wyjazd do Sztokholmu.

Jak wyglądają zgłoszenia do preselekcji? Dziennik Eurowizyjny opublikował kilka interesujących informacji na temat Krajowych Eliminacji 2016.

Po pierwsze – koncert potrwa zaledwie 1,5 godziny. Transmisja eliminacji na Eurowizję 2016 rozpocznie się o 21:25, a zakończy już o 22:40. Preselekcje oglądać będą mogli widzowie TVP i TVP Polonia. Popularny blog o Eurowizji zwraca uwagę na fakt, że to najkrótszy koncert selekcyjny w historii polskich wyborów.

Po drugie – zgłoszenia piosenek na Eurowizję 2016 są przyjmowane do wtorku, 8 lutego. Podobno artystów zainteresowanych występem w barwach Polski nie brakuje, a komisja już zaczęła wybierać piosenki.

Liczba płyt w sekretariacie TVP (to znaczy plastikowej skrzynce „na bułki”) jest już naprawdę imponująca, tak że rozpoczęto selekcjonowanie konkursowego materiału

Atmosferę wokół Krajowych Eliminacji 2016 dodatkowo podkręca prawdopodobny udział Edyty Górniak. Polska gwiazda niedawno zapytała fanów na Facebooku o to, czy powinna reprezentować Polskę na Eurowizji 2016. Odzew ze strony publiczności był ogromny. O wpisie artystki poinformowały serwisy na całym świecie poświęcone konkursowi, m.in. w Grecji, Niemczech, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz: Świat wysyła Edytę Górniak na Eurowizję 2016!

Wśród gwiazd, które już teraz potwierdziły swój udział, na razie nie padają zbyt mocne nazwiska. Według Dziennika Eurowizyjnego oficjalnie zainteresowanie wyrazili: Michał Szpak, Stashka, Renata Wolkiewicz z rosyjskiego The Voice, Hubert Centkowski, białoruski zespół Aura i wokalista disco-polo Bartosz Jagielski. Pocieszający jest fakt, że na Eurowizji liczy się piosenka, a nie nazwisko.

O dalszym przebiegu wyboru polskiej piosenki na Eurowizję 2016 będziemy informować na bieżąco.

Zobacz: Znamy konkurencję Polski na Eurowizji 2016! Mamy szansę na awans do finału?

Edyta Górniak, sylwester TVN 2015, Kraków (fot. AKPA)

Edyta Górniak wyraziła zainteresowanie udziałem w Eurowizji 2016


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×