Donald Trump i jego prawnik zorganizowali konferencję. Zaliczyli sporą wpadkę. Zdjęcia obiegły media

Donald Trump

Donald Trump

Donald Trump cały czas próbuje udowodnić, że wybory prezydenckie odbyły się w nieuczciwy sposób. W czwartek razem z ze swoim prawnikiem zorganizowali konferencję prasową. Przedstawiciel ustępującego ze stanowiska prezydenta zaliczył sporą wpadkę. 

Wybory prezydenckie w USA to oprócz pandemii koronawirusa jeden z najgorętszych tematów w prasie. Przez kilka ostatnich tygodni kandydaci prowadzili swoje kampanie wyborcze, co ze względu na Covid-19 było bardzo utrudnione. Do objęcia stanowiska głowy państwa jednego z największych światowych mocarstw było dwóch bardzo poważnych kandydatów. O reelekcję ubiegał się urzędujący przez ostatnie lata Donald Trump, oraz przedstawiciel z ramienia Partii Demokratycznej – Joe Biden. Do samego końca walka pomiędzy obydwoma politykami była bardzo zacięta.

Zdecydowaną większością głosów wybory wygrał kontrkandydat Donalda Trumpa. Podczas kampanii wyborczej znaczna większość Amerykanów opowiadała się właśnie za jego polityką. Kontrowersyjne decyzje, jakie podejmował przez ostanie lata biznesmen, nie spotykały się z aprobatą jego rodaków, dlatego zadecydowali oni, że pora na zmiany na najwyższym stołku w państwie. Joe Biden zostanie zaprzysiężony na 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych 20 stycznia 2021 roku. To właśnie wtedy razem z żoną Jill wprowadzi się do Białego Domu, który już powoli zaczyna opuszczać Trump z żoną Melanią. Niestety opuszczający urząd cały czas nie może pogodzić się ze swoją przegraną.

Prawnik Donalda Trumpa zaliczył poważną wpadkę

Donald Trump cały czas próbuje podważyć rzetelność wyborów, które odbyły się w Stanach Zjednoczonych. Nie przyjmuje on do wiadomości, że zdobył mniejszą ilość głosów, która nie pozwoliła mu nadal piastować swojego dotychczasowego stanowiska. W czwartek odbyła się konferencja prasowa, na której prawnik Donalda Tumpa, Rudy Giuliani próbował udowodnić po raz kolejny, że głosowanie nie było uczciwe.

Podczas jego wystąpienia zdaje się, że całą uwagę od tego co mówił, odciągnęła jedna wpadka. Kiedy mężczyzna się spocił po jego czole i skroniach zaczęła spływać czarna smuga rozpuszczającej się farby do włosów. Media natychmiast obiegły zdjęcia z konferencji kompromitujące prawnika. W mgnieniu oka stał on się bohaterem wielu memów.

Działania podejmowane przez Donalda Trumpa i jego przedstawiciela nie przynoszą jednak skutku, jakiego obydwaj panowie oczekiwali. Sądy we wszystkich Stanach odrzuciły wnioski o unieważnienie wyborów prezydenckich.


Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Rudy Giuliani prawnik Donalda Trumpa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×