Eurowizja 2016: Poseł PiS oskarża i poniża Michała Szpaka! Jest odpowiedź muzyka

Głos w sprawie głosowania jurorów w konkursie Eurowizji zabrał też wiceminister obrony narodowej

Włodzimierz Nowak z PiSu krytykuje Michała Szpaka

Michał Szpak to prawdziwa duma narodowa. Kilka dni temu muzyk przyleciał ze Sztokholmu, gdzie wziął udział w konkursie Eurowizji 2016. Ostatecznie piosenka Color Of Your Life zajęła wysokie ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji. Najwięcej, bo aż 222 punkty, piosenkarz uzyskał od widzów z Europy. Smsy wysłali na niego między innymi Hozier i mąż J.K Rowling.

Zobacz: Hozier zachwycony Michałem Szpakiem!

Okazuje się, że nie wszyscy myślą o Michale ciepło i cieszą się jego sukcesem. Do grona antyfanów należy z pewnością Włodzimierz Nowak, działacz Prawa i Sprawiedliwości z Rzeszowa. Na swoim Facebooku polityk wyraził kontrowersyjną opinię na temat wokalisty:

Cała Polska gratuluje i zachwyca się sukcesem Michała Szpaka. Tylko pytanie czy to sukces Polski, czy szatana? Czy to Michał, czy Michałowa? Ten świat zwariował całkowicie. Często stosuje satanistyczny symbol rogatej dłoni i upodabnia się do kobiety. To nienormalne. Conchita Wurst pewnie jest zachwycony. Taki ten dzisiejszy świat, że jednym podoba się Angelina Jolie, a drugim Conchita. Czym wy się zachwycacie? To wstyd!

Dziennikarze Gazety Wyborczej poprosili o komentarz menadżera Michała:

Nie zajmujemy się polityką, chcemy być od niej jak najdalej. A tak na marginesie – artysta powinien wzbudzać emocje – odparł Jacek Siębor

A jak na opinię polityka zareagował sam Michał? Krytykę Włodzimierza Nowaka skomentował krótko i dosadnie:

Naprawdę!? Welcome to Poland

Przypomnijmy, że artysta sam przyznał, że podczas głosowania jurorów w konkursie Eurowizji górę wzięły przekonania polityczne, a nie obiektywna ocena. Sędziowie przyznali Michałowi zaledwie 7 punktów, a widzowie aż 221.

Zobacz: Aż 38 państw zagłosowało na Michała Szpaka na Eurowizji 2016! Skąd i ile dostał punktów? Pełne wyniki

Nie potrafię stanąć w roli jurora i wytłumaczyć tego racjonalnie. Jest to przykre, że ta polityka istnieje i przeszkadza w prawdziwym głosowaniu. Gdyby nie te słabe oceny to moglibyśmy stać na podium – powiedział nam wokalista

Drastyczną różnicą między oceną ekspercką i fanowską zajął się w niedzielnym programie Kawa na ławę na antenie TVN24 wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki. Upatruje w tym spisek przeciwko Polsce i… PiSowi.

Wczorajsza Eurowizja pokazała, że nasz kandydat, gdybyśmy polegali tylko i wyłącznie na widzach zająłby trzecie miejsce, a analitycy, znakomici specjaliści doprowadzili do tego, że był przedostatni. To pokazuje jak funkcjonują zewnętrzne agencje

Zgadzacie się? Czy konkurs Eurowizji zaczyna w swoich wyborach opierać się wyłącznie na polityce, a obiektywizm i poczucie muzyki pozostawia daleko w tle? Cóż.. na szczęście są widzowie.

Zobacz: Szokujące wyznanie jurorki Eurowizji 2016. Przyznała się do ogromnego błędu w głosowaniu

Polityk PiS krytykuje Michała Szpaka

Polityk PiS krytykuje Michała Szpaka

Michał Szpak występ na Eurowizji 2016

Michał Szpak występ na Eurowizji 2016

Włodzimierz Nowak skrytykował Michała Szpaka

Włodzimierz Nowak skrytykował Michała Szpaka


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×