Szukaj

Polska marka robi furorę wśród elit! Rodzina królewska i Obamowie oszaleli na jej punkcie. Obłędna kolekcja

Michelle i Barack Obamowie docenili kunszt polskiego producenta porcelany. Nie tylko oni. Wyroby firmy Kristoff zdobią stoły królewskie i plany najbardziej znanych filmów.
Michelle i Barack Obama - polska porcelana

Michelle i Barack Obama - polska porcelana

Polska porcelana z firmy Kristoff robi furorę na całym świecie. Fabryka z Wałbrzycha radzi sobie na rynku świetnie. Wyroby firmy trafiły na najbardziej prestiżowe stoły świata. Korzystają z nich m.in. w Białym Domu, Pałacu Buckingham i na dwór króla Szwecji. Oglądać ją możemy także na planach filmowych.

Porcelana Kristoff u MIchelle i Baracka Obamów

Zestaw porcelany został zamówiony swego czasu do Białego Domu. Wtedy urzędującym prezydentem był Barack Obama. Piękny, prosty w formie serwis zdobił stoły podczas uroczystości organizowanych przez pierwszą parę Ameryki.

Dwa serwisy przygotowane w fabryce Kristoff – obiadowy i kawowy w fasonie Alaska, trafiły na stół Baracka i Michelle Obamów. Przedstawiciel firmy mówił o zamówieniu tak:

W 2012 roku przez kancelarię prezydenta USA Baracka Obamy został zamówiony serwis obiadowy oraz kawowy. Najwyższej jakości porcelana w fasonie Alaska, ręcznie zdobiona wysokokaratowym złotem oraz z logiem w kolorze kobaltowym, trafiła prosto do kancelarii Białego Domu w Waszyngtonie.

Porcelana Kristoff - serwis zamówiony do Białego Domu

Porcelana Kristoff – serwis zamówiony do Białego Domu

Ale to nie są jedyni słynni klienci wałbrzyskiego przedsiębiorstwa. Firma wykonała w 2013 roku także specjalne zamówienie, które trafiło do Pałacu Buckingham. Była to szkatułka ze złotymi zdobieniami w stylu barokowym. Została wysłana na dwór brytyjski, jako prezent dla księcia George’a.

Porcelana Kristoff - szkatułka dla księcia George'a

Porcelana Kristoff – szkatułka dla księcia George’a

Z kolei na szwedzkim rynku firma zaistniała, kiedy we współpracy z przedsiębiorstwem z tamtego kraju, wykonała serwis inspirowany księżniczka Victorią.

We współpracy ze szwedzką marką Fyrklövern powstała zastawa przygotowana specjalnie z okazji ślubu szwedzkiej księżniczki Victorii. Wyjątkową dekorację na wałbrzyskiej porcelanie w fasonie Eureka zaprojektowała Anne Rooslien. Rozbudowany serwis został przygotowany i wysłany jako prezent dla księżniczki. Niedługo potem królewska dekoracja Victoria trafiła do sprzedaży – mówił dla Plejady przedstawiciel firmy.

Przedstawiciel firmy w rozmowie z portalem Plejada podkreślił, że jeden z ich najbardziej znanych fasonów Fryderyka z liściem akantu, pojawił się w wielu popularnych serialach i filmach.

Fryderyka zagrała między innymi w „Trędowatej”, „Nocach i dniach”, „Lalce”, „Stawce większej niż życie”, „Czasie Honoru”, „Forever” czy „Zniewolonej”.

Zdawaliście sobie sprawę z popularności polskich wyrobów?


Porcelana Kristoff - serwis zamówiony do Białego Domu

Porcelana Kristoff - serwis zamówiony do Białego Domu

Porcelana Kristoff - fason Fryderyca

Porcelana Kristoff - fason Fryderyca

Porcelana Kristoff - szkatułka dla księcia George'a

Porcelana Kristoff - szkatułka dla księcia George'a

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×