Popek nagrał piosenkę o koronawirusie. Czy stanie się hymnem tych trudnych czasów? [WIDEO]

Popek – koronawirus

Popek – koronawirus

Koronawirus budzi w ludziach grozę i strach, ale także jednoczy i inspiruje. Powstają grupy wsparcia, rodzą się nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu, a nawet powstają piosenki. Jedną z nich nagrał Popek.

COVID-19 już się nieźle rozgościł w całym świecie. W Polsce koronawirus zdążył już zabić pięć osób. Nikt też nie wie, ilu jest zarażonych, bo wielu pacjentów wciąż czeka na wyniki badań. Oficjalnie mówi się o 238 przypadkach, ale ich liczba z godziny na godzinę rośnie Rząd zdecydował się więc podjąć drastyczne decyzje: zamknięto szkoły, siłownie, kina, teatry, ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego. W strefie Schengen zamknięto granice. Ta sytuacja spowodowała nie tylko narastającą panikę, ale też sprzyja tworzeniu teorii spiskowych.

Oprócz tragicznych wiadomości, pojawiają się także takie, które mówią o tym, że ludzie zaczynają się jednoczyć i wspierać. Coraz częściej słychać o sąsiedzkiej pomocy. Na Facebooku pojawiła się grupa Widzialna Ręka, której celem jest pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu i okazuje się, że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, potrzebujesz pomocy dla dziecka, bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą. Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły, jak pomóc i kto się tego podejmie – informuje administrator grupy.

Koronawirus zaczął także mocno angażować artystów. Niektórzy, tj. Urszula czy Anna Jurksztowicz, grają koncerty transmitowane przez internet. Pojawiają się także spektakle teatralne, które można obejrzeć w sieci.

Piosenka o Koronawirusie. Popek nagrał hymn trudnych czasów

Pierwszą piosenkę o koronawirusie nagrał znany polski raper – Popek.

Kręcę klip. Mamy cały sprzęt, jedziemy do Warszawy, będziemy ratować Polaków, którzy są chorzy. Zostańcie w domu, cały klip nakręciłem w domu. Tylko karetką jeszcze ujęcia, ale tutaj tylko po dzielni – mówił kilka dni temu Popek.

Muzyk jest znany także jako zawodnik MMA wagi ciężkiej oraz lider grupy Gang Albanii. To dość ekscentryczna postać w polskim show-biznesie. Ciało Popka w większości pokryte jest tatuażami. Artysta zszokował opinię publiczną przede wszystkim wytatuowanymi na czarno gałkami ocznymi. W 2018 brał udział w ósmej polsatowskiej edycji programu Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.

Czy on jest tu z nami pytam cały dzień
ten nas ukochany doktor śmierć
doktor śmierć
wszyscy są zesrani
strasznie boją sie
czekają w kolejce
doktor śmierć – rapuje Popek w utworze o koronawirusie.

Myślicie, że to może być polski hymn epidemii koronawirusa? Posłuchajcie:


Popek – Wigilia gwiazd w ATM 2018

Popek – Wigilia gwiazd w ATM 2018

Popek pokazał zdjęcie syna

Popek pokazał zdjęcie syna

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×