NewsyTrener płacze, a Lewandowski całuje murawę i oddaje hołd Ukrainie. Historyczne sceny po meczu ze Szwecją. Polska jedzie na mundial!

Trener płacze, a Lewandowski całuje murawę i oddaje hołd Ukrainie. Historyczne sceny po meczu ze Szwecją. Polska jedzie na mundial!

Robert Lewandowski i trener
Sebastian
29.03.2022 23:40, aktualizacja: 30.03.2022 01:47

29 marca fani piłki nożnej zapamiętają na bardzo długo. To właśnie dziś odbył się mecz, w którym reprezentacja Polski walczyła ze Szwecją o awans do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Pojedynek odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wiele gwiazd trzymało kciuki za biało-czerwonych, czym pochwalili się w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że doping nie poszedł na marne, ponieważ to właśnie polska reprezentacja wywalczyła awans na mundial. Mecz zakończył się z wynikiem 2:0. Gwiazdami wieczoru okazali się Robert Lewandowski, który w 49. minucie strzelił gola oraz Piotr Zieliński, który w 72. minucie zrobił to samo.

Polska jedzie na mundial. Historyczne sceny po meczu ze Szwecją

Mecz rozpoczął się dość zacięcie. Polacy wykazali się większą intensywnością, jednak jeżeli chodzi o sytuacje podbramkowe, to szwedzka reprezentacja radziła sobie lepiej. W dalszej części dochodziło do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Wojciecha Szczęsnego. Ostatecznie udało mu się wybronić z ataku. Druga połowa rozpoczęła się od wyniku 0:0, jednak po chwili pierwszego gola strzelił Robert Lewandowski.

Wkrótce ponownie serca polskich kibiców zaczęły bić mocniej, ponieważ cała akcja przeniosła się pod bramkę biało-czerwonych. Przez kolejne minuty udawało się utrzymywać wynik 1:0. W końcu do awansu na mundial mocno przybliżył nas Piotr Zieliński. O mały włos i piłka po raz trzeci wpadłaby do siatki, jednak bramkarz rywali – Robin Olsen – wykazał się refleksem i odparł atak.

Po zakończeniu meczu doszło do historycznych scen. Robert Lewandowski przez mikrofon podziękował zebranym na miejscu kibicom za doping, a po chwili wyraźnie wzruszony zaczął całować murawę i otwierać szampana.

Dziękujemy za wsparcie teraz, ale też w całych eliminacjach. Wielki szacun! Widzimy się w Katarze! – powiedział krótko, acz konkretnie napastnik reprezentacji.

Kapitan reprezentacji oddał również hołd Ukrainie. Przez cały mecz miał na ręce opaskę w niebiesko-żółtym kolorze, czyli w narodowych barwach naszego wschodniego sąsiada. To nie pierwszy raz, kiedy w ten sposób solidaryzuje się z Ukraińcami, u których od ponad miesiąca trwa wojna. Podobnie było podczas Fashion Weeku w Paryżu.

Z trybun kibicowała mu jego żona, Anna Lewandowska, która była wyraźnie poruszona wynikiem, co uwieczniły kamery. Towarzyszyła jej teściowa – mama Roberta – Iwona Lewandowska.

Emocji nie mógł opanować także trener reprezentacji Polski – Czesław Michniewicz. Z trudem powstrzymywał łzy. Był wyraźnie wzruszony tym, co pokazali jego podopieczni. Nic dziwnego, w końcu to on jest ojcem tego historycznego sukcesu. Przejął kadrę w trakcie rozgrywek, tuż po tym jak z dnia na dzień porzucił ją Paulo Sousa, a do tego doprowadził do awansu do Mistrzostw Świata w Katarze, wygrywając ze znacznie silniejszą drużyną ze Szwecji.