Ile razy Polska wygrała Miss World? Jak radziły sobie polskie kandydatki? To one najbardziej zwróciły na siebie uwagę świata

Polskie uczestniczki konkursów Miss World

Polskie uczestniczki konkursów Miss World

Karolina Bielawska została Miss World 2021. Ile Polek dostąpiło tego zaszczytu przed nią? Jak dotychczas radziły sobie nasze rodaczki? Przyglądamy się wynikom Polski na Miss World.

Nasza rodaczka, Karolina Bielawska, została najpiękniejszą kobietą świata. Dostąpiła tego zaszczytu podczas finału konkursu w San Juan (Portoryko). Konkurs miał się pierwotnie odbyć w grudniu 2021 roku, ale został przełożony. 23-latka pochodzi z Łodzi, jest studentką, modelką i wolontariuszką. Jej pasją jest sport: tenis, pływanie i nurkowanie.

Jak w konkursie do tej pory radziły sobie Polki? Czy Karolina jest pierwszą zwyciężczynią konkursu? Ile z nich dostąpiło tego zaszczytu?

Wybory Miss World 1985. Katarzyna Zawidzka

Katarzyna Zawidzka jako pierwsza przyniosła nam chwałę. W 1985 roku zajęła ósme miejsce w konkursie. Piękność w kolejnych latach zrobiła wielką karierę w modelingu m.in. w Nowym Jorku, Monachium i Mediolanie. Dziś mieszka w Paryżu. Wyszła za mąż za biznesmena, z którym ma dwoje dzieci.

Wybory Miss World 1987. Monika Nowosadko

Drugi większy sukces Polki w konkursie miał miejsce w 1987 roku. Wówczas Monika Nowosadko zajęła w konkursie zaszczytne czwarte miejsce. Nowosadko, po międzynarodowym sukcesie, rozpoczęła karierę modelki. Potem zatrudniła się w przedsiębiorstwie z branży komputerowej. Cieszy się też udanym życiem rodzinnym u boku męża i trojga dzieci.

Wybory Miss World 1989. Aneta Kręglicka

W 1989 roku Aneta Kręglicka wygrała konkurs! Był to pierwszy tak wielki sukces naszej rodaczki w Miss World. Jej triumf powtórzyła dopiero Karolina Bielawska. Kręglicka do dziś jest aktywna w show-biznesie. Przez lata była modelką, ale dziś udziela się jako przedsiębiorczyni i influencerka. Jest też szczęśliwą żoną i matką dorosłego już syna.

Wybory Miss World 1990. Ewa Szymczak

Ewa Szymczak znalazła się w 1990 roku w Top 10 konkursu.

Wybory Miss World 1992. Ewa Wachowicz

Ewa Wachowicz poradziła sobie lepiej od poprzedniczki. Zajęła zaszczytne czwarte miejsce. W kolejnych latach robiła ona karierę jako sekretarz prasowy Waldemara Pawlaka, dziennikarka i producentka telewizyjna. W 2020 roku premierę miała jej książka. Niewątpliwie jest to jedna z najbardziej wszechstronnych modelek w Polsce.

Wybory Miss World 2004. Katarzyna Borowicz

Również Katarzyna Borowicz zajęła czwarte miejsce. Stało się to podczas finału konkursu w 2004 roku. Później kontynuowała karierę jako dziennikarka i przedsiębiorczyni. Borowicz znalazła miłość i wyszła za mąż. Przez pewien czas rozwijała swoją karierę biznesową we Włoszech i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Wybory Miss World 2009. Anna Jamróz

Anna Jamróz zajęła dziesiąte miejsce. Była to pierwsza Polka, która weszła do półfinału od czasu Borowicz. Piękność pasjonuje nauka. Ukończyła Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Gdańskim. W ostatnich latach zajmowała się m.in. pracą w samorządzie. Przez pewien czas była Przewodniczącą Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Wejherowskiego.

Wybory Miss World 2015. Marta Pałucka

Marta Pałucka reprezentowała nasz kraj na konkursie w 2015 roku. Zdobyła na nim czternaste miejsce. Występ na gali w Chinach był dla niej zwieńczeniem wieloletniej kariery w modelingu.

Wybory Miss World 2017. Magdalena Bieńkowska

Magdalena Bieńkowska znalazła się w Top 40 konkursu. Modelka zajęła się później karierą naukową. Ukończyła licencjat i studia drugiego stopnia.

Wybory Miss World 2019. Milena Sadowska

Również Milena Sadowska znalazła się w Top 40. Modelka kontynuowała karierę w show-biznesie. W 2020 roku uczestniczyła w programie Jak oni śpiewają TVP2.

Która z polskich uczestniczek Miss World najbardziej się wam podoba?


Monika Nowosadko

Monika Nowosadko

Monika Nowosadko

Monika Nowosadko

Monika Nowosadko

Monika Nowosadko

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×