NewsyRio 2016: Katastrofa polskich medalistek tuż przed finałem!

Rio 2016: Katastrofa polskich medalistek tuż przed finałem!

Polska czwórka poza finałem olimpijskim
Rafał Dudek
19.08.2016 22:06, aktualizacja: 19.08.2016 22:19

Kobieca czwórka w składzie: Marta Walczykiewicz, Beata Mikołajczyk, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska-Kierkla zajęła czwarte miejsce w swoim półfinale w konkurencji K4 500 metrów regat olimpijskich w Rio de Janeiro i w sobotę wystąpi tylko w finale B.

Polkom w półfinale nie udało się zająć miejsca w pierwszej trójce, które gwarantowało udział w sobotnim finale. Przez długi czas płynęły na trzecim miejscu, ale w drugiej części dystansu zostały wyprzedzone przez osadę Wielkiej Brytanii. Biało-czerwone straciły do Brytyjek 0,28 sekundy.

Wyścig wygrały Niemki przed Kanadyjkami. Polkom pozostanie walka o dziewiątą lokatę. Szkoda.