Konferencja reprezentacji Polski w atmosferze skandalu. Po zapytaniu Wojtka Szczęsnego o Marinę przerwano spotkanie. Emocje podkręcił Maciej Rybus

Wojciech Szczęsny, Marina, Maciej Rybus

Wojciech Szczęsny, Marina, Maciej Rybus

Przed meczem Polska-Belgia zrobiło się gorąco na konferencji prasowej z udziałem piłkarzy. Pytanie o Macieja Rybusa i Marinę przelało czarę goryczy. Podjęto decyzję o zakończeniu spotkania.

Maciej Rybus po tym jak Rosja dokonała zbrojnej inwazji na Ukrainę, nie zdecydował się opuścić kraju najeźdźcy i podpisał kolejny kontrakt – tym razem ze Spartakiem Moskwa. Piłkarz od wielu lat mieszka i gra w kraju rządzonym przez Władimira Putina. Tam też poznał swoją żonę, która jest Rosjanką.

Jednym z polskich piłkarzy, który również robił karierę we wschodnim kraju, był Grzegorz Krychowiak, który tuż po tym, jak rozpoczęła się wojna, postanowił spakować walizki, zerwać kontrakt i znaleźć dla siebie inne miejsce. Maciej nie zachował się w podobny sposób, czym  – nie da się ukryć – rozczarował wielu kibiców.

Polska reprezentacja rozpoczęła właśnie mecze w rozgrywce Ligii Narodów. Do kadry nie został powołany Maciej Rybus. Jeszcze kilka dni temu trener piłkarzy, Czesław Michniewicz, nie chciał wyrokować w sprawie jego kariery w reprezentacji.

W sprawie Rybusa poczekajmy, co się wydarzy. Wiedziałem już przed zgrupowaniem, że toczą się rozmowy Maćka z innymi klubami rosyjskimi i być może zostanie w tej lidze. Na razie nie musimy podejmować tej decyzji i odkładamy ją w czasie – mówił selekcjoner na poprzedniej konferencji prasowej.

Dzisiaj Polacy zagrają mecz z Belgami, a na konferencji, która poprzedziła spotkanie, atmosfera była bardzo gęsta właśnie ze względu na Rybusa.

Afera na konferencji biało-czerwonych. Padło pytanie o Marinę Łuczenko

Kibice piłki nożnej nie ukrywają, że rozczarowali się zachowaniem Macieja Rybusa, który ze względu na żonę stał  dosłownie między młotem a kowadłem. Sportowiec zdecydował się pozostać w Rosji i zawarł tam kolejny kontrakt. To spowodowało, że dziennikarze na konferencji prasowej przed meczem z Belgami nie byli zainteresowani spotkaniem i usilnie drążyli temat, zdaje się, byłego już reprezentanta Polski.

Selekcjoner unikał jednoznacznego stanowiska w sprawie 32-latka, ale był coraz bardziej naciskany przez obecnych tam dziennikarzy. W końcu głos w sprawie zabrał rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski, który był już mocno poirytowany.

Padło już na tej konferencji, że jest ona poświęcona meczowi Polska – Belgia. Powtórzę za selekcjonerem. Proszę to uszanować – powiedział do dziennikarzy.

Niestety jego interwencja nie pomogła, a kolejna osoba z mediów tym razem postanowiła zwrócić się bezpośrednio do Wojtka Szczęsnego. Sprawa wojny w Ukrainie jest mu szczególnie bliska, ponieważ z zaatakowanego kraju pochodzi jego żona, Marina.

Dziennikarz zapytał, czy ze względu na to, mógłby odnieść się do sprawy Rybusa. Bramkarz nie odpowiedział, a wszystko skwitował jedynie uśmiechem i podziękował za zadanie pytanie. W tym momencie zadecydowano także o zakończeniu konferencji prasowej przed meczem z Belgią.

Trzeba przyznać, że sprawa Macieja Rybusa budzi ogromne emocje wśród kibiców. Wielu z nich uważa, że podpisując kontrakt z kolejnym rosyjskim klubem, zamknął już sobie drogę do gry w reprezentacji Polski.


Maciej Rybus z żoną

Maciej Rybus z żoną

Marina i Szczęsny - 6. rocznica ślubu

Marina i Szczęsny - 6. rocznica ślubu

Maciej Rybus – święta Bożego Narodzenia 2019

Maciej Rybus – święta Bożego Narodzenia 2019

Komentarze

 • Gośćwww pisze:

  Eh głupie chłopaki, tyle ładnych dziewczyn w kraju a biorą wymiętoszone z dużym przebiegiem Ukrainki albo Rosjanki. Wstyd

 • Jacky pisze:

  W 3/4 Ukrainy nie ma wojny ludzie normalnie chodzą do pracy czy opalają się na skwerach a wam robią wodę z mózgów a wy łykacie jak pelikany!

  • Gość pisze:

   A tobie woda już mózg wyparła w 100%. Nie wiem ile procent miast ukraińskich jest atakowanych ale rakiety i czołgi przemieszczają się po terytorium całego Kraju. A sam atak jest złem ktòrego niemożna akceptować.

  • Gość pisze:

   Bredzisz.

  • Zbyszek kieliszek pisze:

   Polikany

 • Gosc1 pisze:

  Odczepcie się od chłopaka,trochę spokoju i dystansu nie zaszkodzi

 • Gość pisze:

  Krwawe pieniądze z tego kontraktu. Wybrał kulturę wschodu. Niech nie wraca. Nie ma prawa do orzełka na piersi.

  • Gość pisze:

   A kto powiedział że niema prawa TY???? To nie nasza wojna A on ma w Rosji rodzinę.

  • Oszust pisze:

   A ty to jak kultura? Może zachodu aaaaa no tak. Kultura słowiańska to kultura wschodu europy czyli taka jak twoja i aż swoją powstrzymam żeby nikogo tu nie obrazić bo co niektóre wypowiedzi to na wzrok szkodza.

  • Gość pisze:

   Zastanów się co piszesz. Trochę myślenia nie zaszkodzi. To nie nasza wojna a ona ma tam żonę i dziecko. Postąpił właściwie zostając.

  • Gość pisze:

   A ty co wyrocznia?

  • Gośćtij pisze:

   Tak brawo niech go Putin zahe

  • Gość pisze:

   Ty tez nie masz prawa być Polakiem

  • Gulinek pisze:

   No prawda

  • Gość pisze:

   Słusznie. Kiedy jest wojna i Polska jest przeciw Rosji, która ją zaczęła, ktoś taki jak reprezentant Polski musi się jasno opowiedzieć, po której jest stronie. On dokonał wyboru. Prywatne życie nie może być usprawiedliwieniem.

  • Zycie pisze:

   Skoro jesteśmy sąsiadem zatakowanego kraju, to bronimy demokracji broniąc Ukrainy. Skoro jego żona jest Rosjanka a oni wybierają Rosję to bronią krwawej dyktatury. I to nas różni. Żul nie może kalać orła.

 • Krzych pisze:

  Co zawinił Rybus pismaki!, MA zostawić dziecko i żonę. To ja mam pytanie do pismaków, czemu nic nie piszecie jakie globaliści mają plany. Jak wprowadzają zamortyzm!

  • ????? pisze:

   To ona nie zostawi ze względu na jego uczucia tyrani która morduje niewinnych. To fanatyczka Z? Z kim on się ożenił?

 • Gość pisze:

  No nie wytrzymam to co miał zostawić żonę i dzieci i wrócić do Polski bo Putin napadł na Ukrainę.Ludzie co by to zmieniło żyje tam wiele lat na pewno nie zgadza się z tym co robi Putin

  • Myślenie nie boli.. pisze:

   Mógł skorzystać z ofert innych klubów (w Europie) tak jak to eobi wielu piłkarzy,sportowców.To często,gęsto zawód na walizkach…ale jak kasa przysłania Wszystko w tym zasady,konor,człowieczeństwo to gów..wiesz o życiu.!! Poza tym przez tą Twoją niby „tylko”wojnę.Zginęło sporo sportowców,dzieci,ludzi,a światu grozi głód i może i rozpoczęcie III wojny światowej,która dotknie i Nas w tym Ciebie i Twoją rodzinę..myśl bardziej przyszłościowo niż tylko tu i teraz!!

 • Gość pisze:

  Ja pierdole jakie kupy z tych kobiet tragizm nic dodać nic ująć kijem bym je nie dotknął nic w sobie nie mają q Szczęsny hmm niech lepiej rzuci palenie bo zero kondyncji bramkowej tragiczna ta nasza Polska pilka

 • Gość pisze:

  Przestańcie prześladować tego chłopaka idioci a nie dziennikarze

  • Gość pisze:

   Prześladować?
   Przecież wyparł się atakujących ludobójców jako szefów.

  • Gość pisze:

   Czyli Putin jest ok? A sankcje na Rosję to prześladowanie Rosji? Trolle w Pl każdy obywatel ma prawa ale i obowiazki. Bo to demokracja. Orawo-psndtwo nas broni, obowiazek-bronimy demokracji. Rosjanie myślą tylko o sobie i tyrani. Zruszczona kalkaska ciura, zruszczyla blondynkę, koniec opowieści…..nich powie jestem z Rosji chyba że jest patriota pieniądza i Rosję też olewa bo 30 tys Rosjan zginęło a oni balowali bo urodziny. Ich coś poza własnymi, ….pami obchodzi. Nie!

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×