Tragedia na Pol’and Rock Festival 2019. Nie żyje drugi uczestnik festiwalu

Jurek Owsiak - Pol'and Rock Festivwa 2019

Jurek Owsiak - Pol'and Rock Festivwa 2019

Pol'and Rock Festival 2019 to największy muzyczny festiwal w Polsce. Niestety, w tym roku nie obyło się bez tragedii. Śmierć poniosły dwie osoby. Zobacz, co się stało. 

Pol’and Rock Festival w tym roku do Kostrzyna nad Odrą, przyciągnął po raz 25. Z zaproszenia Jurka Owsiaka skorzystało ponad 200 tysięcy osób. Chociaż z reguły było bezpiecznie, nie dla wszystkich wydarzenie to zakończyło się szczęśliwie. Niedawno znaleziono bowiem 54-letniego mężczyznę, u którego nie wykryto funkcji życiowych.

Natychmiast został przewieziony do szpitala w Kostrzynie. Chociaż prowadzono akcję ratunkową, mężczyzna zmarł. Informację tę, w rozmowie z lokalnym portalem, potwierdził nadkomisarz Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim:

Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia z udziałem prokuratora, a ciało zabezpieczono do sekcji zwłok, która wskaże przyczyny śmierci mężczyzny – przyznał policjant w rozmowie z portalem gorzowianin.com.

To jednak nie pierwsze takie zdarzenie podczas tegorocznej edycji tego festiwalu. W czwartek zmarł inny uczestnik: 35-letni mężczyzna, który na polu namiotowym, przebywał podobno od dwóch tygodni. Na miejscu towarzyszyli mu inni znajomi. Nie udało im się go jednak uchronić przed tragedią. Głos w tej sprawie zabrał Jurek Owsiak, którzy podczas konferencji prasowej przyznał, że w obu przypadkach, wszystkie procedury zostały zachowane:

Niestety te dwa zgony będą się wpisywały w nasz festiwal – przyznał Owsiak.

Warto dodać, że policjanci już od poniedziałku znajdują się na miejscu. Jak informuje portal Onet.pl przez ten czas zarejestrowano 83 przestępstwa. Większość z nich dotyczy zdarzeń, w których główną rolę odgrywają narkotyki – przede wszystkim środki odurzająca.

Pol’and Rock Festival 2019 – czym jest? 

Pol’and Rock Festival, czyli największy w Polsce festiwal, jest także jednym z większych wydarzeń muzycznych w Europie. 25. edycja trwa od czwartku do soboty w Kostrzynie nad Odrą. Organizatorem festiwali jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W ten sposób pragnie ona podziękować ze pomoc młodzieży w finał WOŚP. Teren festiwalu zabezpiecza blisko 1600 policjantów.

Zobacz: Żona Jurka Owsiaka zdradziła zaskakujące kulisy rezygnacji męża z pracy w WOŚP! Wyjawiła jego następcę!

Zobacz: Żona Jurka Owsiaka wysłała poruszający SMS do Magdaleny Adamowicz po tragicznej śmierci jej męża. Znamy treść wiadomości

Zobacz: Fundacja Jurka Owsiaka otrzymała przelew od Michała Szpaka! Gwiazdor zasilił WOŚP pokaźną sumką!


Jurek Owsiak - Pol'and Rock Festival 2019

Jurek Owsiak - Pol'and Rock Festival 2019

Pol'and Rock Festival 2019 to jeden z największych festiwali w Europie

Pol'and Rock Festival 2019 to jeden z największych festiwali w Europie

Pol'and Rock Festival 2019 to czas koncertów

Pol'and Rock Festival 2019 to czas koncertów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×