Szukaj

Polacy na Festiwalu Filmowym w Wenecji: Weronika Rosati, Maja Ostaszewska, Małgorzata Szumowska

Polacy na festiwalu w Wenecji 2020

Polacy na festiwalu w Wenecji 2020

Festiwal Filmowy w Wenecji to jedno z nielicznych wydarzeń w świecie kina, którego organizatorzy nie zrezygnowali z tegorocznej edycji. Na wyspie Lido pojawił się oczywiście polski akcent. 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie kinematografii. Mawia się, że jest to wstęp do Oscarów, co idealnie sprawdziło się w zeszłym roku w przypadku filmu Boże Ciało w reżyserii Jana Komasy. Produkcja stała się wielkim hitem i otrzymała nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej. Impreza na światowym poziomie jest nie tylko przeglądem aktualnych trendów, ale także okazją do tego, by zobaczyć na czerwonym dywanie gwiazdy największego formatu.

Po wielu miesiącach izolacji i ogólnoświatowego lockdownu festiwal jest jednym z niewielu wydarzeń, którego organizatorzy zdecydowali się zorganizować w tradycyjnej formie. Wiele takich imprez pojawiło się jedynie w sieci, a ich uczestnicy łączyli się  on-line ze studiem, w którym znajdowali się prowadzący. Niektóre z nich w ogóle się nie odbyły tak, jak chociażby Festiwal Filmowy w Cannes, którego organizatorzy odwołali tegoroczną edycję.

Na 77. edycji nie zabrakło oczywiście polskiego akcentu. Na wyspie Lido widzowie ocenią reżyserski debiut duetu – Małgorzata Szumowska i Michał Englert. Śniegu już nigdy nie będzie to pierwszy polski film od 5 lat, który zostanie pokazany w konkursie głównym festiwalu. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć oczywiście wielkich gwiazd, które przyjechały promować swoje dzieło.

Polacy na Festiwalu Filmowym w Wenecji

Śniegu już nigdy nie będzie to film, który opowiada historię masażysty Żeni. Mężczyzna pochodzi zza wschodniej granicy i pracuje w domach bogaczy na przedmieściach. Obdarzony jest wyjątkowym darem, a jego klienci zwierzają mu się z największych sekretów. W tej produkcji na ekranie będzie można zobaczyć: Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Weronikę Rosati, Katarzynę Figurę, Andrzeja Chyrę, Łukasza Simlata i Krzysztofa Czeczota.

Na czerwonym dywanie film promowała para reżyserów oraz Weronika Rosati i Maja Ostaszewska. Polskie aktorki postawiły na bardzo klasyczne stylizacje. Rosati na ten wieczór wybrała bardzo skromną, aczkolwiek niezwykle elegancką, czarno-białą sukienkę z wizerunkiem Marylin Monroe. Maja Ostaszewska również zdecydowała się na klasykę jednak w nieco odważniejszym wydaniu. Aktorka założyła biały komplet z bardzo głębokim dekoltem, który uwydatnił jej biust.

Podczas wydarzenia nie zapomniano o obowiązujących środkach ostrożności. Gwiazdy wyposażone są w maseczki i zachowują bezpieczne odstępy.

Trzymamy kciuki za polską produkcję!


Weronika Rosati – Festiwal w Wenecji 2020

Weronika Rosati – Festiwal w Wenecji 2020

Małgorzata Szumowska

Małgorzata Szumowska

Maja Ostaszewska

Maja Ostaszewska

Dodaj komentarz

 • Mila pisze:

  Maja piękna i naturalna kobieta – świetnie i z pazurem ! Rosati sztuczne zęby, sztuczne usta, sztuczne włosy, czy jeden wielki koszmar, w dodatku gra niewielką rólkę, ale oczywiście wymusiła zaproszenie na czerwony dywan. Film zebrał średnie recenzje, a obecności i kreacji Polek zagraniczne media w ogóle nie odnotowały.

 • Gość pisze:

  Weronka cudownie i z klasą! PRZEPIEKNA SUKIENKA:)
  Maja wręcz odpychająco- biust na wierzchu , naokolo marynarka- koszmar..co jej sie stało????! Myslałem, że to rozsządna kopbieta, świadoma swojego wieku i sytuacji, w której wystepuje….wielka klapa i wielka szkoda 🙁

 • Gość pisze:

  Nie rozumiem po co one tak eksponują te gruczoły mleczne. Nie zawsze estetyczne, przeważnie silikonowe
  0

  • Gość pisze:

   dokładnie! i dodatkowo jeszcze u mlodych ale tutaj wygląda to bardzo neestetycznie i NIE PASUJE ANI DO TEJ SYTUACJ ANI DO TEJ KOBIET

 • Gość pisze:

  Weronika jak zwykle pieknie i z klasą

 • Gość pisze:

  A w związku z tym, że główna postacią jest masażysta z zagranicy, to tego aktora no po prostu nie wolno wymienić! Alec Utgoff. Google podpowiada w sekundę.

 • Gość pisze:

  Maja te obwisłe piersi 🤦‍♀️ Jeżeli już taka kreacje wybrałaś to Można było użyć plastrów podtrzymujących piersi

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×