Córka Pawła Kukiza mierzy się z uciążliwą chorobą. Po tym, gdy wylądowała w szpitalu, wystosowała ważny apel do kobiet

Paweł Kukiz i Pola Kukiz

Paweł Kukiz i Pola Kukiz

Córka Pawła Kukiza, Pola, to piękna i mądra kobieta. Niestety jej życie nie jest usłane różami. Wszystko przez chorobę, z którą zmaga się od wielu lat.

Paweł Kukiz przez wiele lat parał się muzyką. Był m.in. liderem zespołu Piersi, a także prowadził karierę solową. Wystąpił też w kilku filmach, zyskując uznanie jako aktor. Z czasem związał swoje życie z działalnością polityczną. Początkowo zdawał się nieco sympatyzować z ugrupowaniami liberalnymi, aż w końcu założył własną formację, Kukiz’15, która przyjęła prawicowy i antysystemowy program. W wyborach w 2015 roku ruch dostał się do sejmu. Jednym z jego posłów został sam lider formacji. Zyskał on reelekcję w 2019 roku.

W ostatnich miesiącach Kukiz jest ostro krytykowany przez opozycję, na co wpływ mają głosowania jego posłów, którzy często wspierają inicjatywy PiS. Przez pewien czas mówiło się nawet o zasileniu Zjednoczonej Prawicy przez ruch byłego rockmana, do czego jednak ostatecznie nie doszło. Paweł oczywiście nie żyje tylko samą polityką.

Pola Kukiz, córka Pawła, mierzy się z chorobą

W 1991 roku Kukiz stanął na ślubnym kobiercu z Małgorzatą, a para doczekała się trojga córek: Julii (ur. 1991), Poli (1994) i Hanny (2000). 28-letnia Pola, jak zauważył Pomponik, jest aktywna w social mediach, zwłaszcza na Instagramie, gdzie co jakiś czas dodaje zdjęcia, na których pozuje m.in. u boku partnera, Szymona i czworonożnego przyjaciela, Pestki.

Pola wiedzie szczęśliwe życie. Nie tylko cieszy się wspaniałym, wspierającym ją chłopakiem, ale również ma dobre relacje z tatą, któremu kibicuje w działalności politycznej. Niestety mierzy się przy tym z uciążliwą chorobą, endometriozą, o której kilka lat temu napisała w internecie:

Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec. Nie tylko ból menstruacyjny, ale również problemy z jelitami, nerkami, bóle kręgosłupa to codzienność w „walce” z tą chorobą.

Dodała, że z powodu choroby trafiła do szpitala i przeszła operację:

Endometriozę zdiagnozowano u mnie niecałe 3 lata temu. Trafiłam z pracy prosto do szpitala, bo z bólu prawie nie byłam w stanie chodzić. Następnego dnia miałam operację. Niestety w moim przypadku endometrioza została „wykryta” jak była już w dosyć zaawansowanym stopniu. I właśnie po to chciałam napisać o tej chorobie, żeby uświadomić coraz więcej dziewczyn, kobiet. Ciężko tak nagle napisać „o co chodzi” z tą endometriozą, ale poczytajcie sobie proszę, badajcie się i działajcie jak najszybciej.

Endometrioza to groźna choroba ginekologiczna, która dotyka nawet co piątą kobietę,  a objawia się m.in. bólami miednicy mniejszej, zaburzeniami cyklu menstruacyjnego, oraz obfitymi krwawieniami miesiączkowymi. Uciążliwe schorzenie można leczyć zarówno metodami farmakologicznymi, jak i chirurgicznymi.

Znacie kogoś, kto również mierzy się z tą przypadłością?


Pola Kukiz

Pola Kukiz

Paweł Kukiz – 100-lecie ZAiKS-u

Paweł Kukiz – 100-lecie ZAiKS-u

Pola Kukiz

Pola Kukiz

Komentarze

  • lala pisze:

    Paskudna choroba, wiem bo też ją mam z tym że jestem już po zabiegu w asyście robota da vinci w szpitalu medicover, taka operacja jest małoinwazyjna i daje nadzieję na to że jeśli będę pilnowała diety i ćwiczeń to już nie wróci

  • Gość pisze:

    Córki Kukiza pierwsza klasa .Przynajmniej córki mu się udały

  • Gość pisze:

    Taki live źdrowia jak mówi swatka 1 córka dz4eci 1 córka zakon 1 ćórka strata mam 3 chłopaków wybierz 1 bo mam mis wsi i matka tak wybrała źe mis wsi są mlny a pierników to nie rusze do końca źycia na święta cała wanna na grudzień styczeń luty marzec a potem papierówki do wrzesnia ha ha i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×