Szukaj

Pogrzeb Romualda Lipko. Wybrano już datę i miejsce

Romuald Lipko

Romuald Lipko

Romuald Lipko nie żyje. Artysta zmarł w wyniku przegranej walki z nowotworem. Kiedy odbędzie się jego pogrzeb? Gdzie i kiedy zostanie pochowany? Budka Suflera na swoim kanale społecznościowym podała informację o miejscu, dacie i godzinie pogrzebu muzyka.

Romuald Lipko przegrał walkę z nowotworem. Chorował długo. Kilka dni przed śmiercią poczuł się bardzo źle i trafił do szpitala w  Lublinie, gdzie niestety zmarł. W piątek rano zaczęły spływać kondolencje od jego znajomych i przyjaciół. Gwiazdy żegnały artystę, wspominając wspólne chwile, czy publikując wspólne zdjęcia. Wzruszające wpisy pojawiły się m.in. u Natalii Kukulskiej, Moniki Olejnik, Krzysztofa Cugowskiego.  Pożegnało go także miasto Lublin.

View this post on Instagram

????Nic nie może wiecznie trwać. Strasznie smutna wiadomość – zmarł wspaniały kompozytor, niezwykle dobry i ciepły człowiek – Romuald Lipko. W latach 70 i 80 był jednym z najbardziej nowatorskich twórców. Odważnie eksplorował brzmienia, miał wielką zdolność pisania hitów a jego charakterystyczny styl był oryginalny i rozpoznawalny. Osobiście doznałam od Romka wiele ciepła i serdeczności. Miałam nadzieję się wkrótce spotkać… również w związku rocznicami mojej mamy, dla której komponował… min. wymieniony przeze mnie powyżej utwór. Miał klasę, talent, niezwykłą skromność… takich osób jest deficyt, zwłaszcza w naszej branży. Zawsze w moim sercu…. całej rodzine składam serdeczne kondolencje. Żegnaj Romku ???????? Dziękuję.

A post shared by Natalia Kukulska (@natalia.kukulska) on

Odszedł Wielki – Kompozytor, Muzyk, Przyjaciel…. Żegnaj Romku…

Opublikowany przez Krzysztof Cugowski Czwartek, 6 lutego 2020

Władze rodzinnego miasta Lipki zdecydowały także uhonorować zmarłego artystę i w piątek w południe zamiast hejnału trębacz odegrał znaną wszystkim piosenkę Jolka, Jolka. Flagi były wtedy opuszczone do połowy masztu.

Pogrzeb Romualda Lipko: kiedy i gdzie?

Znana jest już data i godzina pogrzebu Lipki. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lublinie. To tu powstała Budka Suflera. Pogrzeb Romualda Lipki odbędzie się 12 lutego 2020 roku (środa) o godzinie 13.00. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona w Archikatedrze Lubelskiej, a po niej ciało artysty zostanie odprowadzone na cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie. Wiadomość tą udostępniono na profilu społecznościowym Budki Suflera.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12 lutego. Nabożeństwo żałobne rozpocznie się o godzinie 13.00 w Archikatedrze Lubelskiej, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz przy ul. Lipowej w Lublinie.

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że uroczystości pogrzebowe Romualda Lipko odbędą się w najbliższą środę, 12…

Opublikowany przez Budka Suflera Piątek, 7 lutego 2020

 


Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Romuald Czystaw, Zdzisław Janiak - Budka Suflera

Krzysztof Cugowski, Romuald Lipko, Tomasz Zeliszewski, Romuald Czystaw, Zdzisław Janiak - Budka Suflera

Romuald Lipko nie żyje

Romuald Lipko nie żyje

Romuald Lipko

Romuald Lipko

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×