Pogrzeb Pawła Nowisza. Gwiazdy, rodzina i przyjaciele pożegnali aktora

Paweł Nowisz pogrzeb

Paweł Nowisz pogrzeb

Paweł Nowisz nie żyje. Pogrzeb aktora rozpoczął się w piątkowe przedpołudnie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu członkowie rodziny i przyjaciele. Zdjęcia pojawiły się w mediach. 

Paweł Nowisz nie żyje. Informacja o jego śmierci obiegła media kilka dni temu. Był to aktor z ogromnym doświadczeniem. W 1964 roku ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W tym samym czasie zadebiutował także na scenie. Z każdym kolejnym rokiem jego kariera zawodowa prężnie się rozwijała, a krytycy doceniali cały trud, który wkładał w wykreowanie roli. Dowodem na to są liczne nagrody, których był laureatem. Wspaniale sprawdzał się nie tylko jako aktor teatralny, ale doskonale czuł się też przed kamerami.

Ogromną popularność przyniosła mu praca w serialu Barwy Szczęścia. To właśnie dzięki niej dał się poznać nieco młodszej publiczności. Od ponad dekady wcielał się tam w postać Fryderyka Struzika. Widowie zapamiętają go też dzięki roli w filmie Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. Tam pojawił się jako Józef Goździk. Zmarł 15 października w wieku 81 lat w Domu Aktora Weterana w Skolimowie. Dzisiaj rodzina i przyjaciele żegnają wybitnego aktora.

Pogrzeb Pawła Nowisza. Relacja i zdjęcia

Na piątek zaplanowany został pogrzeb Pawła Nowisza. Uroczystości rozpoczęły się dokładnie o godzinie 10.30 na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie w tamtejszym murowanym kościele. Zwłoki aktora zostały skremowane, a obok ozdobnej urny z prochami postawiono jego portret. Dokoła żałobnicy ustawili także okazałe wieńce z kwiatami. Świątynia natychmiast wypełniła się bliskimi zmarłego, którzy chcieli towarzyszyć mu w ostatniej drodze.

Tuż po mszy wszyscy zgromadzeni w kościele udali się na cmentarz, gdzie odbyła się ceremonia pochówku. Tuż za urną szła zrozpaczona żona aktora, której towarzyszył ich syn. Wśród żałobników pojawili się między innymi: Aleksander Mikołajczak, Stanisław Jaskuła i Marzanna Graff, którzy złożyli kondolencje wdowie.

W galerii zobaczycie zdjęcia z pożegnania aktora.


Stanisław Jaskuła - pogrzeb Pawła Nowisza

Stanisław Jaskuła - pogrzeb Pawła Nowisza

Aleksander Mikołajczak - pogrzeb Pawła Nowisza

Aleksander Mikołajczak - pogrzeb Pawła Nowisza

Stanisław Jaskuła - pogrzeb Pawła Nowisza

Stanisław Jaskuła - pogrzeb Pawła Nowisza

Komentarze

  • GośćHelena pisze:

    Był bardzo niesympatyczny i niegrzeczny. Bardzo źle Go wspominam.

  • Anonim pisze:

    Szczere kondolencje dla Żony , Syna i Rodziny.Przykro bardzo , że już nie zamienimy kilku słów w Dużym Dole.Pozostaje pamięć o miłym,uśmiechniętym człowieku.Emilia Sadurska( b.sołtys i sąsiadka)

  • Gośćmonika kedzior wroclaw pisze:

    bardzo mi pryzkro z powodu smierci aktora. rodzinie skladam kondolencje i to wielkie. ja tez w tzm roku stracilam mame.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×