Szukaj

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Data i miejsce są już znane

Data i miejsce pogrzebu Pawła Królikowskiego są już znane. Kiedy i gdzie zostanie pochowany aktor, który zmarł 27 lutego?
Paweł Królikowski

Paweł Królikowski

Paweł Królikowski od kilku lat zmagał się z problemami zdrowotnymi. W 2015 przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Do szpitala ponownie trafił w grudniu 2019 roku tuż przed Bożym Narodzeniem i od tego czasu był właściwie przykuty do łóżka. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym. Przeszedł wtedy kolejną operację, po której wdały się powikłania. Zmarł w czwartek 27 lutego nad ranem. O śmierci dowiedzieliśmy się m.in. od jego syna Antka, który na Instagramie zamieścił poruszający wpis opatrzony czarno-białym zdjęciem ojca.

Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach. Do zobaczenia Tato – napisał syn aktora.

Również żona Pawła Królikowskiego, o której aktor zwykł mówić, że wszystko jej zawdzięcza, napisała wzruszający post

Pawku, najlepsza podróży mojego życia, w kontakcie – pożegnała męża Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Małżeństwo dwojga aktorów bardzo się kochało i wspierało. Sam Paweł uważał się za ogromnego szczęściarza, a o swojej żonie tak mówił  w ostatnim wywiadzie udzielonym Faktowi.

Wszystko zawdzięczam mojej żonie. Małgosia niesamowicie mnie wspiera, ale również ogromną pomoc mam ze strony rodziny.

O chorobie Królikowski wypowiadał się niechętnie, ale w wywiadzie dla Faktu zrobił wyjątek:

Ludzie, których dotyka choroba onkologiczna, oni jedyni wiedzą, jak to jest i co ja teraz czuję. To nigdy się nie kończy, zawsze będziemy zagrożeni, dotknięci najcięższą chorobą. To są bardzo poważne sprawy. Nie chcę o tym więcej mówić. Życzę wszystkim tym, których dotyka taka choroba, żeby przeżyli i zyskali znowu zdrowie.

Wiadomość o śmierci Pawła Królikowskiego wywołała poruszenie w serwisach społecznościowych. Wybitnego aktora, wspaniałego przyjaciela, męża, ojca, a od niedawna też dziadka pożegnało mnóstwo gwiazd. Wielu artystów wspominało szczególne momenty ze swojego życia, w których obecny był Królikowski.

Paweł Królikowski: data i miejsce pogrzebu

Gdzie i o której godzinie zostanie pochowany Paweł Królikowski? Pogrzeb aktora odbędzie się  w czwartek, 5 marca. Ceremonia rozpocznie się o 13:00. Aktor spocznie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie.


Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski w młodości

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski i Małgorzata Ostrowska-Królikowska

Paweł Królikowski z synem na zakupach w Smyku w Blue City

Paweł Królikowski z synem na zakupach w Smyku w Blue City

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×