Szukaj

TVP ocenzurowało pogrzeb Pawła Adamowicza? Jest oficjalny komentarz stacji

TVP nie pokazało Donalda Tuska na pogrzebie Pawła Adamowicza?

Pogrzeb Pawła Adamowicza nie obył się bez skandalu? Wśród Internautów zapanowało poruszenie. Wszystko przez transmisję z wydarzenia emitowaną przez TVP. Telewizja Polska nie pokazała Donalda Tuska na transmisji z pogrzebu zamordowanego prezydenta Gdańska. Stacja wystosowała oficjalny komentarz w tej sprawie.

Skandal na pogrzebie Pawła Adamowicza? 19 stycznia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku żegnaliśmy zamordowanego prezydenta, którego zasztyletowano podczas finału WOŚP 2019 w Gdańsku. Wydarzenie, choć niezwykle smutne, było również bardzo medialne – stacje telewizyjne chciały dać szansę pożegnania prezydenta wszystkim Polakom. Niestety, nie obyło się bez kontrowersji.

Okazuje się, że transmisje na TVN24 i TVP Info się różniły. Przede wszystkim w oczy rzucił się fakt, że w transmisji TVP nie pokazano… Donalda Tuska. W social mediach pojawił się wpis, który dolał oliwy do ognia w dyskusji, w której od paru dni zarzuca się Telewizji Polskiej stronniczość i polityczną cenzurę:

TVP Info cenzuruje transmisję z mszy w Bazylice Mariackiej. Oto nagrania tych samych fragmentów transmisji z TVN24 i z Telewizji Publicznej – tu jak tylko w kadrze pojawia się Tusk, jest cięcie i przebitka na kadr z ulicy przed Bazyliką – napisał w oburzonym wpisie na Facebooku jeden z Internautów.

Sprawę błyskawicznie skomentował na Twitterze dziennikarz i szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, Jarosław Olechowski:

TVP Info na żywo i w całości transmitowało dzisiaj przemarsz konduktu żałobnego w Gdańsku oraz mszę św. w intencji śp. Pawła Adamowicza. Wszelkie sugestie o „cenzurowaniu” relacji są nieprawdziwe i podłe. To naturalne, że transmisje w różnych kanałach TV mogą się nieznacznie różnić – tłumaczył.

Myślicie, że faktycznie tak było?

Poruszająca przemowa żony i córki na pogrzebie Pawła Adamowicza. Ich słowa rozrywają serce

Papież Franciszek w poruszających słowach pożegnał Pawła Adamowicza. Dla jego rodziny przekazał niezwykły prezent

Pogrzeb prezydenta Pawła Adamowicza. Żegnają go osobistości ze świata polityki i mediów


Uważasz, że wybór Jacka Kurskiego na prezesa TVP był dobrym krokiem?

×