Szukaj

Maria Koterbska zostanie pochowana w gwiazdorskim stylu. Kiedy i gdzie ostatnie pożegnanie legendy estrady?

Maria Koterbska - pogrzeb

Maria Koterbska - pogrzeb

Maria Koterbska nie żyje. Wielka gwiazda polskich scen zmarła w wieku 96 lat. Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb królowej polskiego swingu?

Maria Koterbska zmarła 18 stycznia w wieku 96 lat. Smutna wiadomość o jej śmierci przekazał prezydent rodzinnego miasta wokalistki – Bielska-Białej – Jarosław Klimaszewski. Napisał na Facebooku bardzo ważne słowa.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej. (…) W imieniu wszystkich bielszczan rodzinie Pani Marii i jej najbliższym składam wyrazy współczucia. Świat dziś wiele stracił… Dziękujemy za wszystko Pani Mario. Móc Panią znać, to był prawdziwy zaszczyt – napisał na FB – Legendarna artystka 13 lipca ubiegłego roku świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje, jak „Karuzela”, „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Augustowskie noce” i wiele innych.

W komentarzach pojawiła się cała masa kondolencji. Internauci piszą, że polska muzyka rozrywkowa bez piosenek pani Marii nie byłaby taka sama. Okazało się, że Koterbskiej słuchają już całe pokolenia. Właśnie poznaliśmy datę i miejsce pogrzeby legendy.

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Marii Koterbskiej?

Odejście Marii Koterbskiej spowodowało zakończenie pewnej epoki. Wielu fanów jej talentu jest zainteresowanych, kiedy i gdzie zostanie pożegnana.

Super Express dotarł do wiadomości na ten temat. Pogrzeb Koterbskiej odbędzie się w najbliższy piątek, tj. 22 stycznia. Organizacją uroczystości pogrzebowej zajął się jej syn Roman Frankl, który we wtorek przyleciał do Polski.

Msza żałobna odbędzie się w piątek o godzinie 13:00 w Kościele Opatrzności Bożej w Białej – powiedział.

Pogrzeb Marii Koterbskiej będzie miał charakter państwowy, co oznacza, że zostanie pochowana z największymi, gwiazdorskimi honorami.

Kim była Maria Koterbska?

Maria Koterbska urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku-Białej. Pochodziła z muzykalnej rodziny. Mama Janina, absolwentka konserwatorium, była zdolną i uznaną w Bielsku pianistką. Ojciec Władysław, wykształcony w krakowskim konserwatorium muzycznym znakomitym skrzypkiem, dyrygent i kompozytorem. Sama wyszła za mąż za Jana Frankla, z którym miała syna, aktora i kompozytora, Romana Frankla.

Była jedną z najpopularniejszych piosenkarek lat 50. i 60. W latach 1952–1956 podjęła współpracę z krakowskim Teatrem Satyryków. Współtworzyła Wagabundę. Śpiewała za granicą. Występowała w programach Zgaduj zgadula i Podwieczorek przy mikrofonie.

Jej największe, ponadczasowe przeboje to między innymi Brzydula i rodzielec, Karuzela, Serduszko puka w rytmie cza-cza, Augustowskie noce, Do grającej szafy grosik wrzuć i wiele innych. Wystąpiła również w filmach Sprawa do załatwienia i Irena do domu!. W 1999 została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.


Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska nie żyje

Maria Koterbska nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×