Szukaj

Pogrzeb księcia Filipa. Harry i William stawią czoła traumie z dzieciństwa. Zrobią to samo, co na pożegnaniu matki

William i Harry na pogrzebie Filipa

William i Harry na pogrzebie Filipa

Pogrzeb księcia Filipa. Harry i William mają pójść za trumną dziadka, więc stawią czoła wielkiej traumie. Znane są także pozostałe szczegóły uroczystości.

W piątek 9 kwietnia nad ranem zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II odszedł dwa miesiące przed setnymi urodzinami. O tym smutnym fakcie poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przekazano w nim, że ostatnie chwile życia spędził na Zamku Windsor.

Z głębokim smutkiem Jej Wysokość Królowa ogłosiła śmierć swojego ukochanego męża, Jego Królewskiej Wysokości Księcia Filipa, Księcia Edynburga. Jego Królewska Wysokość odszedł spokojnie dziś rano na zamku Windsor – napisano w komunikacie Pałacu Buckingham.

Podobne wiadomości opublikowano w social mediach pozostałych członków rodu, w tym Kate i Williama. Pamięć seniora uczcili również Harry i Meghan. Pisaliśmy o tym tutaj.

Znane są już szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Wiadomo także, że pojawi się Harry. Razem z bratem stawią czoła traumie sprzed lat. Czy pomoże im to się pojednać?

Pogrzeb księcia Filipa. Harry i William pójdą za trumną dziadka

Wczoraj ogłoszono, że uroczysty pogrzeb Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia o godzinie 15:00 w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor i będzie transmitowany przez telewizję. Pełna lista gości zostanie ujawniona jeszcze w tym tygodniu.

Trumna z Filipem zostanie przewieziona w specjalnie zmodyfikowanym Land Roverze, który sam książę pomógł zaprojektować, do miejsca jego ostatecznego spoczynku.

Wiadomo już, że przyleci Harry. Ciężarna Meghan na podróż nie otrzymała zgody lekarzy.

Harry weźmie udział. Meghan dołożyła wszelkich starań, aby udać się w podróż, ale niestety nie otrzymała pozwolenia lekarskiego – mówi informator The Sun.

Ich syn Archie, ani żaden z prawnuków Filipa nie będzie obecny. Książę Harry będzie szedł za trumną Filipa obok brata Williama i taty Karola:

Jestem pewien, że Karol będzie bardzo szczęśliwy, widząc swojego syna. Minął już ponad rok. Książę nie może się doczekać spotkania z nim – mówi osoba z pałacu.

Harry ostatni raz widział członków rodziny królewskiej na nabożeństwie z okazji Dnia Wspólnoty Brytyjskiej w Opactwie Westminsterskim 9 marca 2020 r.

Informacja o śmierci księcia Filipa przed pałacem Buckingham

Informacja o śmierci księcia Filipa przed pałacem Buckingham

Biograf Harry’ego i Meghan, Omid Scobie, powiedział:

Jeśli coś wiemy, to to, że Harry był niesamowicie blisko Filipa. To będzie dla niego bardzo trudny czas, żeby pogodzić się z jego śmiercią.

Uważa się, że Harry po przybyciu do Wielkiej Brytanii pozostanie we Frogmore Cottage w Windsorze, który nadal jest jego domem. Zostanie także zwolniony z dziesięciodniowej kwarantanny.

Pogrzeb odbędzie się zgodnie ze wszystkimi odpowiednimi wytycznymi bezpieczeństwa.

Królewska pisarka Penny Junor powiedziała:

Mam nadzieję, że jeśli ze śmierci księcia może wyjść coś dobrego, to to, że zjednoczy rodzinę. To wspaniała okazja. Ale bez wątpienia jest dużo bólu.

Bracia będą zmuszeni stawić czoła wielkiej traumie. To przed laty, kiedy zginęła ich mama, księżna Diana, Filip wsparł ich, kiedy zmuszeni byli iść za jej trumną, sami nie byli na to gotowi. Kiedy William czuł wielki wewnętrzny bunt, dziadek miał do niego powiedzieć:

Jeśli pójdę, czy pójdziesz ze mną?

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Dotrzymując słowa, szedł obok 15-letniego wówczas księcia Williama i 12-letniego księcia Harry’ego podczas procesji z Pałacu Kensington do Opactwa Westminsterskiego w Londynie. Jego zachowanie było naruszeniem etykiety, ale dla niego dobro wnuków było najważniejsze.

Jak się okazuje z perspektywy lat, pomysł, żeby dzieci szły za trumną matki, był nietrafiony, i o tym powiedział książę Harry w wywiadzie dla Newsweeka w 2017 roku:

Moja matka właśnie zmarła, a ja musiałem odbyć długi spacer za jej trumną, otoczony tysiącami osób patrzących na mnie, podczas kiedy miliony robiły to samo przed telewizorem. Wydaje mi się, że żadne dziecko nie powinno być proszone o zrobienie czegoś takiego, w żadnym wypadku. Dzisiaj to by się nie wydarzyło.

Teraz synowie Karola sami będą zmuszeni do stawienia czoła traumie sprzed lat. Może to będzie ten moment, że poczują, że pojednanie i przejście przez żałobę ramię w ramię jest dla nich najlepszą drogą?


Książę Filip nie żyje

Książę Filip nie żyje

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Filip, książę Karol, książę William i książę Harry na pogrzebie księżnej Diany

Książę Filip i królowa Elżbieta II

Książę Filip i królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×