Szukaj

Pogrzeb księcia Filipa. Harry i William pożegnali dziadka. Ich stroje różnił drobny detal

Harry i William na pogrzebie księcia Filipa

Harry i William na pogrzebie księcia Filipa

Pogrzeb księcia Filipa. Książę Harry i książę William spotkali się pierwszy raz od czasu, gdy młodszy z barci opuścił monarchię. W dniu ostatniego pożegnania swojego dziadka szli za jego trumną. Zdjęcia.

W sobotę 17 kwietnia obyły się uroczystości pogrzebowe księcia Filipa. Dziadek Williama i Harry’ego zmarł w Windsorze 9 kwietnia w wieku 99 lat po długiej chorobie. Od 2017 roku przebywał na emeryturze, ponieważ borykał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Wcześniej przez niemal miesiąc przebywał w szpitalu, który opuścił ze łzami w oczach na kilka dni przed śmiercią. Ostatnie chwile spędził z małżonką.

Ostatnie pożegnanie księcia będzie okazją, żeby po ponad roku po raz pierwszy spotkali się ze sobą książę William i książę Harry. Pogrzeb miał charakter prywatny. Tak jak życzył sobie tego zmarły. Liczbę żałobników, którzy pojawią się w kaplicy, ograniczono jedynie do 30 osób z najbliższej rodziny.

Synowie Karola szli za trumną dziadka. Ze spuszczonymi głowami oddawali hołd księciu Filipowi.

Pogrzeb księcia Filipa. Harry i William w kondukcie żałobnym

Harry od ponad roku mieszka w Stanach Zjednoczonych. Razem z Meghan i Archiem cieszą się piękną posiadłością w Santa Barbara. Niedługo ich szczęście dopełni córeczka, która na początku lata ma przyjść na świat. Książę w końcu zdaje się być zadowolony, żyjąc tak, jak zawsze marzył, z dala od monarchii.

Tę sielankę burzą jednak konflikty z najbliższymi mu osobami. Nie jest tajemnicą, że od długiego już czasu nie rozmawia z Williamem i Karolem. Problemy pogłębił słynny na cały świat wywiad, jakiego razem z Meghan zdecydował się udzielić Oprah Winfrey.

Podczas pogrzebu Filipa bracia spotkali się po raz pierwszy. Rozdzieleni przez starszego kuzyna Petera Phillipsa, szli w uroczystej ciszy w jego procesji pogrzebowej, ubrani identycznie w czarne garnitury i krawaty. To była decyzja królowej, żeby mężczyźni zrezygnowali z mundurów wojskowych. Jednak zarówno William, jak i Harry z dumą pokazali swoje medale na piersiach – to był jedyny, znaczący szczegół, który różnił ich ubrania.

Książę Cambridge wszedł do kaplicy przed swoim młodszym bratem. Podczas nabożeństwa bracia siedzieli naprzeciw siebie, William obok żony – Kate Middleton.

Wyglądali dosyć ponuro, gdy szli w milczeniu za specjalnie przystosowanym Land Roverem, wiozącym trumnę ich dziadka, gdy szli do kaplicy i patrzyli prosto przed siebie.

Oczekiwano, że utrata tak bliskiej im osoby, którą obaj bardzo kochali, może zapoczątkować proces zbliżenia, ale bracia prawdopodobnie nie widzieli się nawet przed pogrzebem.

Przypomnijmy dzisiaj po raz pierwszy Harry i William byli widziani razem od marca 2020 roku, kiedy wraz z innymi członkami rodziny królewskiej uczestniczyli w nabożeństwie Wspólnoty Narodów w Opactwie Westminsterskim i ledwo mogli spojrzeć sobie w oczy.


Książę Harry, książę William

Książę Harry, książę William

Harry na pogrzebie księcia Filipa

Harry na pogrzebie księcia Filipa

William na pogrzebie księcia Filipa

William na pogrzebie księcia Filipa

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×