Szukaj

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Znane są już data i miejsce

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Kiedy i gdzie się odbędzie? Znane są już data i miejsce żałobnej uroczystości

Krzysztof Kowalewski zapisał na swoim koncie mnóstwo znakomitych ról w takich hitach jak Miś czy Daleko od noszy. Aktor we wrześniu 2020 roku udzielił ostatniego wywiadu. W rozmowie z Polityką zdradził, że nie boi się śmierci. Bardziej od niej obawiał się niepełnosprawności:

Śmierci nie odsunę, ale mamy taki kompromis, w którym ani jej nie oczekuję, ani przed nią nie uciekam. Był taki moment, że trzeba było podejmować jakieś ważne medyczne decyzje i powiedziałem lekarzom, że nie walczymy za wszelką cenę. Jeśli czegoś się boję, to raczej kłopotów z głową. Boję się, że te chmurki w ogóle przestaną się w tej mojej głowie pojawiać albo przestaną mi się z czymkolwiek kojarzyć

Kowalewski zmarł na początku lutego. Był dwukrotnie żonaty. W latach 60. wziął ślub z kubańską tancerką, Vivian Rodriguez. Chociaż ich relacja przetrwała jedynie trzy lata, doczekali się syna – Victora, który na co dzień mieszka w Los Angeles. Aktor związał się z Agnieszką Suchorą, z którą ma córeczkę Gabrysię.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Kiedy i gdzie?

Gdy media obiegły informacje o tym, że Krzysztof Kowalewski nie żyje, syn aktora zdobył się na poruszające słowa. Powiedział, że nie da rady przylecieć na pogrzeb ojca. Na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych, z których loty do Polski w czasie pandemii zostały wstrzymane. Mężczyzna nie ma też polskiego obywatelstwa:

Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski. Na szczęście zdążyłem się z tatą pożegnać telefoniczne na kilka dni przed jego śmiercią. Nie jestem w stanie o tym mówić – komentował na łamach Super Expressu.

Historia Victora poruszyła wiceministra spraw zagranicznych, Piotra Wawrzyka. To on pomaga Kowalewskiemu przylecieć na pogrzeb taty:

Wie pan, to odruch serca. Sprawa nie jest jednak taka prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych – komentuje minister.

Jak donosi Super Express, mężczyzna pojawi się na pogrzebie ojca. Tabloid podaje, że ostatnie pożegnanie Krzysztofa Kowalewskiego rozpocznie się w piątek, 19 marca, o godz. 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. O godz. 13.30 nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu na Starych Powązkach (Brama VI).


Krzysztof Kowalewski z synem i Agnieszką Suchorą

Krzysztof Kowalewski z synem i Agnieszką Suchorą

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Krzysztof Kowalewski i Agnieszka Suchora

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×