Pogrzeb królowej Elżbiety II. Oni nie dostali zaproszenia. Przedstawiciele OŚMIU państw z zakazem wstępu na uroczystość

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Kto nie został zaproszony na ceremonię? Przedstawiciele których państw nie mogli uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu monarchini? Nie tylko Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka trafili na czarną listę brytyjskiego rządu.

19 września tuż przed godziną 12.00 czasu polskiego rozpoczął się pogrzeb królowej Elżbiety II. Ceremonia ma charakter państwowy. Uczestniczą w niej delegacje z całego świata. Szacuje się, że na miejscu stawiło się około pół tysiąca reprezentacji. W Westminster Abbey nie mogło zabraknąć przedstawicieli Polski – Andrzeja Dudy z żoną Agatą. Pierwsza Para zachwyciła elegancją. Polacy zasiedli tuż przed prezydentem USA Joe Bidenem i jego żoną Jill.

Bidenowi za sobą mieli z kolei prezydenta Czech, Milosza Zemana, a obok Szwajcarii – Ignazio Cassisa.

Bezpośrednio po drugiej stronie przejścia od miejsca prezydenta Bidena mieli zasiąść przedstawiciele Republiki Korei – relacjonował „Mirror”.

Do Londynu przybyli również przedstawiciele takich państw jak: Bangladesz, Zambia, Indie, Korea Południowa, Argentyna, Sri Lanka czy RPA. Obecni będą również monarchowie i monarchinie z Japonii, Holandii, Szwecji, Danii, Hiszpanii, Belgii i Norwegii.

Są też tacy, którzy dostali zakaz wstępu na pożegnanie monarchini. Kto nie był mile widziany w tym podniosłym dniu?

Kto nie został zaproszony na pogrzeb królowej Elżbiety II?

Rząd Wielkiej Brytanii nie zaprosił przedstawicieli krajów reżimowych. Na pogrzeb królowej Elżbiety II zakaz wstępu miał nie tylko Władimir Putin i reprezentanci rosyjskiego rządu, ale także delegacje z następujących krajów:  BiałoruśBirmaAfganistanWenezuelaSyria.

Chociaż w pożegnaniu nestorki Windsorów nie mogli uczestniczyć głowy państw Iranu i Korei Północnej, to Brytyjczycy zgodzili się na reprezentowanie ich przez ambasadorów, kolejno: Mohsena Baharvanda i Choe Ila.


Agata Duda i Andrzej Duda, Joe Biden i Jill Biden - pogrzeb królowej Elżbiety II

Agata Duda i Andrzej Duda, Joe Biden i Jill Biden - pogrzeb królowej Elżbiety II

Joe Biden i Jill Biden - Pogrzeb królowej Elżbiety II

Joe Biden i Jill Biden - Pogrzeb królowej Elżbiety II

Prezydent Izraela z żoną, Isaac Herzog i Michal Herzog – pogrzeb królowej Elżbiety II

Prezydent Izraela z żoną, Isaac Herzog i Michal Herzog – pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

  • Anka pisze:

    Polska para najbardziej dostojna. Duma dla Polski

  • Gość pisze:

    Zapomnieliście o najważniejszej niexaproszonej, księżnej Marii, żony duńskiego księcia Fryderyka. Dokładniej najpierw ja zaproszono potem pałac Buckingham odrzucił zaproszenie.
    Dyplomatolki.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×