Przykry incydent w czasie pogrzebu królowej. Z pomocą ruszyła policja i wojsko. Tego nie było w dokładnie zaplanowanym scenariuszu

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Niestety uroczystość nie przebiega niezakłócona. W Opactwie Westminsterskim doszło do przykrego incydentu. Na pomoc ruszyli wojskowi i policja.

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września. Wiadomość o śmierci 96-letniej monarchini obiegła światowe media o godzinie 19. 30 (czasu polskiego). Oczy niemal całego świata od tej chwili zwrócone są w stronę Wielkiej Brytanii i rodziny królewskiej. Jej następcą został najstarszy syn, czyli Karol. Jego żona Camilla, na prośbę samej Elżbiety II otrzymała tytuł – królowej małżonki (królowej konsorty).

Kiedy nadejdzie czas i mój syn książę Karol zostanie królem, wiem, że okażecie mu i jego żonie Camilli, takie samo wsparcie, jakie okazaliście mi. I jest moją najgłębszą wolą, by, gdy to się stanie, Camilla była znana jako królowa i kontynuowała swoją pracę na rzecz monarchii — powiedziała podczas przemówienia z okazji 70-lecia swojego panowania Elżbieta II.

19 września to dzień, w którym trwają uroczystości pogrzebowe monarchini. W dniu jej śmierci rozpoczęła się planowana od lat 60. Operacja London Bridge, pod którą kryją się wszystkie działania związane z pochówkiem.

Pogrzeb Królowej Elżbiety II: groźny incydent

Od 14 września trumna z ciałem Królowej Elżbiety II spoczywała na katafalku w Westminster Hall, gdzie była wystawiona na widok publiczny. Osoby chcące oddać jej hołd, stały w wielogodzinnych kolejkach, by pokłonić się monarchini po raz ostatni. 19 września o godzinie 7:30 czasu polskiego drzwi Westminster Hall w Izbie Parlamentu zostały zamknięte dla poddanych.

Dokładnie o godzinie 11.44 królewski orszak wyruszył z Pałacu Westminsterskiego do Opactwa Westminsterskiego. Trumna z ciałem monarchini spoczywała w odkrytym powozie, a tuż za nią kroczyli król Karol III, książę William i pozostali członkowie rodziny królewskiej. Dokładnie o godzinie 11:52 żałobnicy weszli do wnętrza świątyni. Tam rozpoczęła się msza z udziałem najbliższych, a także najważniejszych gości z Wielkiej Brytanii i krajów całego świata.

Niestety podczas podniosłej uroczystości doszło do przykrego incydentu. W Opactwie Westminsterskim gdzie odbywała się msza z udziałem zaproszonych z całego świata gości i członków rodziny królewskiej jeden z funkcjonariuszy zemdlał. Mężczyzna źle się poczuł już na początku uroczystości, a do akcji wkroczyli policjanci, a także marynarze z Royal Navy, którzy wynieśli go na noszach. Pomoc otrzymał od karetki pogotowia, która czekała na zewnątrz.


Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Joe i Jill Biden – pogrzeb królowej Elżbiety II

Joe i Jill Biden – pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Pogrzeb królowej Elżbiety II

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×