W mediach pojawił się szczegółowy plan pogrzebu królowej. Pałac jest oburzony wyciekiem tajnych dokumentów

Królowa Elżbieta II w żałobie

Królowa Elżbieta II w żałobie

Jeden z zagranicznych portali opisał ze szczegółami, co wydarzy się po śmierci Królowej Elżbiety II. Ujawniono wszystkie procedury. Pałac nie ukrywa oburzenia. 

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującym monarchą w Wielkiej Brytanii. Koronę przejęła po swoim ojcu – królu Jerzym VI, który zmarł przedwcześnie po walce z chorobą nowotworową. Młoda Elżbieta informację o śmierci ojca i o tym, że właśnie została królową, otrzymała  podczas zagranicznej podróży. Natychmiast razem z mężem Filipem zdecydowała się wrócić do kraju. Jej koronacja odbyła się 2 czerwca 1953 roku, miała ona wówczas zaledwie 27 lat, jednak starała się bardzo godnie reprezentować monarchię i bardzo angażowała się we wszystkie powierzone jej obowiązki.

Niedawno świętowała swoje 95. urodziny. Niestety ten rok nie rozpoczął się dla niej zbyt łatwo. Najpierw wnuk Harry razem z żoną udzielili historycznego wywiadu Oprah Winfrey, w którym powiedzieli wiele gorzkich słów pod adresem monarchii, a w międzyczasie pojawiły się doniesienia o złym stanie zdrowia jej męża księcia Filipa.

Pałac Buckingham oburzony. Wyciekły plany pogrzebu Królowej Elżbiety II

Książę Edynburga trafił do szpitala w lutym. Chociaż jego stan cały czas się pogarszał, rodzina zapewniała, że senior miewa się dosyć dobrze. 99-latek na kilka dni przed śmiercią opuścił klinikę. Informacja o jego śmierci obiegła media 9 kwietnia. Kilka dni później odbył się kameralny pogrzeb z udziałem najbliższej rodziny. Całą ceremonię mąż królowej Elżbiety II zaplanował jeszcze za życia.

Teraz w zagranicznej prasie ukazał się plan pogrzebu Królowej Elżbiety II. Od zawsze wiadomo, że tym, że takie wydarzenia są zaplanowane dużo wcześniej. Cała procedura po odejściu monarchini nosi nazwę London Bridge. Do tej pory nieznane jednak były wszystkie szczegóły. W miniony piątek portal Politico opublikował jednak krok po kroku, co będzie się działo w wypadku śmierci monarchini. Jak ujawnił pierwszą osobą, która się o tym dowie, będzie premier Wielkiej Brytanii. Późnej przekaże ją radzie ministrów, a opinia publiczna dowie się o wszystkim z odpowiedniej informacji prasowej.

Na stronie rodziny królewskiej pojawi się krótki komunikat o śmierci, a media społecznościowe należące do członków monarchii mają na ten czas zostać zablokowane. Na rządowych witrynach pojawią się czarne banery. Nabożeństwo żałobne odbędzie się w katedrze św. Pawła w Londynie. Przemówienie najpierw ma wygłosić premier, a później Książę Karol. Dzień po pogrzebie syn monarchini przejmie oficjalnie tron. Pogrzeb ma się odbyć 10 dni po śmierci królowej w Opactwie Westminster. Jej ciało spocznie obok księcia Filipa.

Rzecznik Pałacu Buckingham oświadczył, że nie chce udzielać żadnego komentarza w tej sprawie, natomiast Daily Mirror informuje, że szef służby cywilnej Simon Case ma podjąć decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie wycieku pilnie strzeżonych informacji.


Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II - Trooping the Color 2021

Królowa Elżbieta II podczas Royal Windsor Horse Show

Królowa Elżbieta II podczas Royal Windsor Horse Show

theroyalfamily_126032556_1007921339728896_3423228099150245283_n

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×