Szukaj

Pogrążona w żałobie rodzina pożegnała Korę. Wnuk, syn, mąż i siostra z trudem powstrzymywali łzy

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Pogrzeb Kory. Rodzina pożegnała artystkę po raz ostatni

8 sierpnia na warszawskich Powązkach pochowano Korę, wokalistkę Maanamu i jedną z najbarwniejszych postaci na polskiej scenie muzycznej. Gwiazda zmarła 28 lipca, w noc całkowitego zaćmienia księżyca, o 5:30 nad ranem. Otaczali ją bliscy i rodzina, a pożegnał ukochany dom w Roztoczu. Nie inaczej było na warszawskim cmentarzu, na którym chowa się zasłużonych Polsce artystów, żołnierzy czy polityków.

Po raz ostatni pożegnaliśmy się dziś z Korą. Pochowano ją na warszawskich Powązkach. #Kora #KoraJackowska #youllbemissed #restinpeace #farawell

A post shared by JastrzabPost.pl (@jastrzabpost.pl) on

Pogrzeb Kory rozpoczął się o 11:00, a swoje przemówienia wygłosili między innymi ukochany mąż gwiazdy, Kamil SipowiczMagdalena Środa czy Jerzy Buzek. Siostra Kory, Hanna, również powiedziała kilka słów:

Oleńko, całe życie tęskniłaś za mamą, teraz jesteś już w jej ramionach. Nic was już nie rozłączy. A ja tęsknię za Tobą. Jest mi bardzo smutno.

Głos zabrał także Szymon Sipowicz, syn wokalistki. Z trudem powstrzymywał łzy, zwracając się do tłumu:

Chciałbym wszystkim podziękować. Na pewno wszyscy fani i przyjaciele nam pomagali duchowo. Mama walczyła zawsze o najważniejsze rzeczy – wolność i tolerancję. Więc pamiętajcie, żeby w waszym sercu była tolerancja dla innych ludzi i innych kultur. Pamiętajcie, żeby czcić piękno. Tworzyć muzykę i sztukę. I być dobrym człowiekiem.

Najbardziej poruszające są zdjęcia z chwili, w której żałobnicy żegnali gwiazdę na cmentarzu. Rodzina i przyjaciele pogrążeni w zadumie stanowili smutny widok, ale zapłakany wnuczek Kory złamie nawet najbardziej nieczułe serce…

Na pogrzebie Kory zebrał się tłum gwiazd i polityków, którzy chcieli po raz ostatni pożegnać się z artystką. Pojawili się między innymi Grażyna Torbicka, Kuba Wojewódzki, Monika Olejnik, Muniek Staszczyk, Olga Bołądź, Hanna Gronkiewicz-Waltz, Anna Popek, Janusz Panasewicz, Adam Sztaba, Igor Herbut, Wojciech Mann czy Artur Rojek.

Magdalena Środa łamiącym się głosem przywołała ostatnie godziny życia Kory: „Odchodziła spokojnie” [WIDEO]

„Przeszła piekło. Ta choroba była czymś niszczącym”. Kamil Sipowicz wygłosił poruszające przemówienie na pogrzebie Kory [WIDEO]

Gwiazdy na pogrzebie Kory. Tak pożegnały legendarną artystkę


Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Kora - grób na warszawskich Powązkach

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Pogrzeb Kory - rodzina żegna artystkę

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×