Pogrzeb Jerzego Gruzy. Reżysera pożegnało mnóstwo gwiazd

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Pogrzeb Jerzego Gruzy odbył się w piątek, 21 lutego. W ostatnim pożegnaniu, oprócz najbliższej rodziny, wzięli udział także przyjaciele, wśród których nie brakowało gwiazd. Wybitnego reżysera pożegnali m.in. Monika Olejnik, Grażyna Torbicka, Daniel Olbrychski, Ryszard Kalisz.

Jerzy Gruza był wybitnym reżyserem, scenarzystą filmowym i teatralnym. Pierwsze kroki w świecie filmu stawiał w Łodzi. Tam ukończył Wyższą Szkołę Filmową. Związał się z Telewizją Polską, gdzie współpracował m.in. z Jackiem Fedorowiczem. W kolejnych latach stworzył mnóstwo ponadczasowych dzieł, wśród których warto wymienić tytuły takie jak m.in. Czterdziestolatek Wojna Domowa.

Mężczyzna zmarł w nocy z soboty na niedzielę. Chociaż nie ujawniono przyczyn, które doprowadziły do śmierci, tę smutną wiadomość potwierdziło Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W mediach społecznościowych pojawił się komunikat, który brzmiał:

Dziś w nocy zmarł Jerzy Gruza…. Miał 87 lat. Reżyser i scenarzysta filmowy, telewizyjny i teatralny, aktor. Wieloletni członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich mocno zaangażowany w sprawy środowiska filmowego.

Jerzy Gruza — pogrzeb. Kto pojawił się podczas żałobnej uroczystości?

W piątek odbył się pogrzeb Jerzego Gruzy. Uroczystości rozpoczęły się od mszy żałobnej w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Tuż po niej kondukt żałobny przeniesie się na cmentarz na Powązki Wojskowe. Mężczyzna zostanie pochowany w Alei Zasłużonych, o czym poinformowano kilka dni temu.

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Pogrzeb Jerzego Gruzy

Wybitnego reżysera pożegnało mnóstwo gwiazd. W ostatniej drodze towarzyszyli mu m.in. Tomasz Ziółkowski, Monika Olejnik, Grażyna Torbicka, Michał Ogórek, Anna Seniuk, Hanna Bakuła, Jerzy Iwaszkiewicz, Olga Lipińska, Michał Kwieciński, Daniel Olbrychski, Jacek Borcuch, Ryszard Kalisz, Allan Starski, Krystyna Kołodziejczyk, Krystyna Morgenstern. 

 


Krystyna Kołodziejczyk - pogrzeb Jerzego Gruzy

Krystyna Kołodziejczyk - pogrzeb Jerzego Gruzy

Michał Ogórek - pogrzeb Jerzego Gruzy

Michał Ogórek - pogrzeb Jerzego Gruzy

Anna Seniuk - pogrzeb Jerzego Gruzy

Anna Seniuk - pogrzeb Jerzego Gruzy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×