Szukaj

Pogrzeb Janusza Kondratiuka. Wybitnego reżysera żegnają gwiazdy: Daniel Olbrychski, Zbigniew Buczkowski

Janusz Kondratiuk nie żyje. Wybitny reżyser, który odpowiadał za dzieła takie jak m.in. Milion dolarów, zmarł 7 października.  W poniedziałek, 14 października odbył się pogrzeb. W ostatnim pożegnaniu, oprócz rodziny, wzięli udział też przyjaciele, wśród których nie brakowało gwiazd.

Janusz Kondratiuk nie żyje. Mężczyzna od prawie dwóch lat zmagał się z chorobą – walczył z rakiem trzustki. Ksiądz Andrzej Luter, znajomy reżysera, wspomina, że Janusz chociaż zdawał sobie sprawę, że nie jest zdrowy, ani przez moment nie stracił poczucia humoru:

Pierwszy pobyt w szpitalu trwał niecały miesiąc. Na chwilę wypuścili go ze szpitala. Wieczór w niedzielę 21 stycznia, pamiętam do dziś, spędziliśmy w jego domu, czułem że jest niedobrze, że słabo wygląda, że to może być ostatnie spotkanie, ale Janusz był wesoły, prześmiewczy, jak zawsze. I my byliśmy weseli, bo jak inaczej? On też chyba czuł ten zbliżający się koniec….. Nie poddał się, wytrzymał prawie dwa lata.

Zobacz: Janusz Kondratiuk nie żyje. Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów

Pogrzeb Janusza Kondratiuka. Kto się pojawił?

Niestety choroby nie udało się pokonać. Kondratiuk zmarł w poniedziałek, 7 października. Tydzień później, 14 października odbyły się uroczystości żałobne. Rozpoczęła je msza święta, która odbyła się w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie.

Zobacz: Nie żyje kluczowa postać związana z nagrodami Nobla. Zmarła tuż przed ich wręczeniem

Janusz Kondratiuk - pogrzeb odbył się w Warszawie

Janusz Kondratiuk – pogrzeb odbył się w Warszawie

W ostatniej drodze reżyserowi towarzyszyła rodzina i przyjaciele. Podczas pogrzebu pojawiły się też gwiazdy, w tym m.in. Maciej Karpiński, Daniel Olbrychski, Bożena Stachura, Michał Kwieciński, Jacek Bromski, Helena Norowicz, Marcin Bastkowski, Zbigniew Buczkowski.

Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Kim był Janusz Kondratiuk?

Janusz Kondratiuk był reżyserem, który stworzył wiele ponadczasowych hitów. To on odpowiada za powstanie dzieł takich jak m.in. Dziewczyny do wzięcia czy Milion dolarów. Na swoim koncie miał także seriale – w tym m.in. Garderoba damska.

Janusz Kondratiuk nie żyje

Janusz Kondratiuk nie żyje

Ukończył PWSFiTV w Łodzi na wydziale reżyserskim. Sześć razy został nominowany do gdyńskich Złotych Lwów, m.in. za dzieła takie jak: Złote Runo i Milion dolarów.

Zobacz: Nie żyje gwiazda kultowego serialu. Przegrała walkę z rakiem

 


Pogrzeb Janusza Kondratiuka

Pogrzeb Janusza Kondratiuka

Janusz Kondratiuk - pogrzeb odbył się w Warszawie

Janusz Kondratiuk - pogrzeb odbył się w Warszawie

Pogrzeb Janusza Kondratiuka

Pogrzeb Janusza Kondratiuka

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×