Internauci zdumieni słowami księdza na pogrzebie Emiliana Kamińskiego. Nie wszyscy uznali je za właściwe

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego wywołał mnóstwo emocji wśród jego wielbicieli. Przemowa kapłana nie wszystkim przypadła do gustu. Co powiedział na samym początku mszy?

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego został zaplanowany na 4 stycznia. Ostatnia droga aktora rozpoczęła się planowo o godzinie 13.00. Najpierw żałobnicy spotkali się w kościele św. Karola Boromeusza. Tam przybyli bliscy artysty, a także mnóstwo gwiazd teatru.

Przyjaciele z branży chcieli towarzyszyć mu w ostatniej drodze. W kościele zebrali się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski, Dorota Stalińska, Bogdan Kalus, Jacek Rozenek, Monika Richardson, Katarzyna Skrzynecka, a także wielu innych. Całą relację z pogrzebu zobaczycie tutaj.

W kościele pojawiły się tłumy fanów. Tuż po śmierci aktora wiadomo było, że pożegnanie obędzie się ze wszystkimi honorami i będzie miało charakter państwowy. Kościół był pełen ludzi. Po mszy pełnej wzruszeń żałobnicy wyruszyli na warszawskie Powązki, gdzie w Alei Zasłużonych spoczęła trumna z ciałem artysty.

W trakcie pogrzebu ksiądz zdobył się na zaskakujące słowa.

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego: co powiedział ksiądz?

Zatroskani przyjaciele swoją obecnością na ostatnim pożegnaniu chcieli oddać hołd Emilianowi. W kościele nie brakowało wielu wzruszających momentów. W pierwszej ławce tuż przy trumnie z ciałem aktora zasiadła jego ukochana żona Justyna Sieńczyłło.

Kamińska Dorota, Sieńczyłło Justyna - pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Kamińska Dorota, Sieńczyłło Justyna – pogrzeb Emiliana Kamińskiego

W trakcie ceremonii nie zabrakło przemówień. Głos zabrał między innymi minister Gliński. Była też poruszająca przemowa kapłana, która nieco zaskoczyła internautów śledzących relację z pogrzebu. Ksiądz zauważył, że Kamiński zmarł w dniu, kiedy wspominany jest pierwszy męczennik:

Nie mógł wyobrazić sobie piękniejszego dnia na śmierć niż dzień św. Szczepana – powiedział kapłan w czasie przemowy.

Fani aktora natychmiast zaczęli pisać, co o tym myślą. W social mediach można dostrzec komentarze niezbyt zadowolonych osób, które uważają, że żaden dzień śmierci nie mógł być piękny i nie zmieni tego wyjątkowa data [św. Szczepan był diakonem, pomagającym Apostołom. Zmarł śmiercią męczeńską przez ukamienowanie]. Uważają oni, że 70-letni aktor zmarł zdecydowanie za wcześnie i miał jeszcze wiele do zaoferowania, dlatego słowa księdza dodatkowo ich zasmuciły.

W galerii zdjęcia z pogrzebu Emiliana Kamińskiego.


Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek - pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Maciej Kurzajewski, Katarzyna Cichopek - pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Rozenek Jacek, Powierza Anna - pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Rozenek Jacek, Powierza Anna - pogrzeb Emiliana Kamińskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×