Ostatnie pożegnanie Aliny Janowskiej. Nie zabrakło rodziny, przyjaciół i gwiazd [ZDJĘCIA]

Pogrzeb Aliny Janowskiej, zdjęcia

Pogrzeb Aliny Janowskiej, zdjęcia

Pogrzeb Aliny Janowskiej

Alina Janowska była wielką polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną, ale również łączniczką dowództwa batalionu „Kiliński”, z pseudonimem „Alina” (nieformalnie „Setka” – ze względu na to, że można było na nią liczyć w 100%). Zmarła 13 listopada w Warszawie, chorując od kilku lat na Alzheimera.

Dzisiaj odbył się pogrzeb wielkiej aktorki. Janowska została pochowana została pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Gwiazda spoczęła obok Władysława Kowalskiego. Wcześniej miała miejsce uroczysta msza święta w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu, z którym aktorka była związana od lat.

Aktorkę żegnała rodzina: syn Michał Zabłocki, oraz córki Agata Borecka (z pierwszego małżeństwa) i Katarzyna Domańska. Panią Alinę wspominali między innymi zaprzyjaźniony ksiądz odprawiający mszę, dzieci, które mówiły i niezwykłej sile i tolerancji matki, Tadeusz Daukszewicz czy minister Piotr Gliński.

Po mszy kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz, gdzie Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego zagrała „Mazurek Dąbrowskiego”. Tutaj odczytano wiersz syna aktorki a głos zabrał Olgierd Łukaszewicz. Alinę Janowską żegnało wiele osób, między innymi Radosław Piwowarski z żoną, Andrzej RosiewiczOlgierd Łukaszewicz i Emilia Krakowska, Czesław Mozil czy Kasia Warnke.

Ogromną popularność przyniosła jej w połowie lat 60. rola w serialu „Wojna domowa” Jerzego Gruzy, w którym zagrała Irenę Kamińską. Janowska wystąpiła także w innych serialach – „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”, „Lalka”. Aktorkę można było też oglądać w serialu „Złotopolscy”, w którym grała apodyktyczną Eleonorę Gabriel.

Wszystkich zamurowało! Oto co Alina Janowska pozostawiła w spadku!

https://jastrzabpost.pl/newsy/alina-janowska-nie-zyje-przyczyny-smierci-na-co-chorowala_595471.html

Nikt nie spodziewał się takiego wyznania! Jarosław Bieniuk zdradził, czego żałuje w swoim związku z Anną Przybylską. Nie powiedział jej jednego…


Czesław Mozil. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Czesław Mozil. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Olgierd Łukaszewicz. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Olgierd Łukaszewicz. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Andrzej Rosiewicz. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Andrzej Rosiewicz. Pogrzeb Aliny Janowskiej

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×