Szukaj

„Playboy” znika z Polski. Na okładkach pozowały same tuzy: Kora, Edyta Górniak, Kayah… Lista nie ma końca. Wybraliśmy najlepsze okładki

Playboy znika z rynku. Grudniowe wydanie będzie ostatnim, które pojawi się w sklepach. Przez 27 lat na okładkach magazynu pojawiało się wiele gwiazd. Edyta Górniak, Kora, Anna Mucha, Natalia Siwiec. Przypominamy te najgłośniejsze.
Playboy – gwiazdy na okładkach

Playboy – gwiazdy na okładkach

Playboy, to miesięcznik, który na polskim rynku zadebiutował w 1992 roku. Pojawił się w grudniu i kosztował 29 500 ówczesnych złotych. Pierwsza redakcja mieściła się w Warszawie, a redaktorem naczelnym był Tomasz Raczek. Na łamach pisma zamieszczono teksty autorstwa m.in. Stanisława Lema, Marka Niedźwieckiego czy Wojciecha Manna. Pierwszą polską playmate była Malwina Rzeczkowska.

Zobacz: Szok! Z rynku znika kilkanaście kultowych tytułów prasowych: „Joy”, „Playboy”, „Harper’s Bazaar”… to nie żart

Polskie gwiazdy na okładkach Playboya. Kto pozował?

Przez kolejne lata czasopismo zdobyło grono stałych czytelników, z niecierpliwością wyglądających nowych numerów. Z czasem właśnie dla nich przygotowano nie lada gratkę – obok seksownych kobiet, zaczęły się pojawiać gorące gwiazdy i celebrytki. Wśród nich była m.in. Bogna Sworowska, modelka i II wicemiss Miss Polonia 1987. Numer trafił do kiosków w lutym 1993 roku i był przedrukiem amerykańskiego wydania z obecną bizneswoman w roli głównej. Warto nadmienić, że Sworowska jest jedyną Polką, która trafiła na okładkę pisma w USA.

Zobacz: Izabela Janachowska pokazała brzuch po porodzie. Takiego ciała mogą pozazdrościć jej modelki „Playboya”

Bogna Sworowska – Playboy

To ona przetarła szlaki, którymi z czasem ruszyło wiele znanych osób. Wśród nich była Edyta Górniak, która na okładce Playboya swoje wdzięki prezentowała aż trzykrotnie. Po raz pierwszy w 1994 roku, a później kolejno: w 1998 oraz w 2006 roku. Ostatnia z wymienionych okładek powstała w dwóch wersjach: jedna z perspektywy mężczyzny, druga kobiety. Obie zostały wydane w nakładzie 65 tysięcy i rozeszły się w mgnieniu oka.

Edyta Górniak - Playboy, luty, 2006

Edyta Górniak – Playboy, luty, 2006

To jednak niejedyne gwiazdy, które mogą zapisać na swoim koncie okładki w magazynie dla mężczyzn. Okładkami Playboya mogą pochwalić się także: Martyna Wojciechowska, Aleksandra Szwed, Joanna Krupa, Joanna Brodzik, Katarzyna Skrzynecka, Marta Wierzbicka, Natalia Siwiec, Marta Wierzbicka, Aneta Zając, Anna Mucha, Shazza, Kayah, Katarzyna Figura, Kora i Maja Sablewska.

Zdjęcia w galerii.

Zobacz: Klaudia El Dursi w „Playboyu”. Gwiazda „Top Model” nago wygląda niesamowicie


Natalia Siwiec - Playboy, sierpień, 2012

Natalia Siwiec - Playboy, sierpień, 2012

Martyna Wojciechowska - Playboy, czerwiec 2001

Martyna Wojciechowska - Playboy, czerwiec 2001

Marta Wierzbicka - Playboy

Marta Wierzbicka - Playboy

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×