Piotr Woźniak-Starak nie żyje – odnaleziono ciało. Wiceszef MSWiA: „Potwierdziły się najgorsze obawy”

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Zmarł producent filmowy (Big Love, Sztuka kochania, Bogowie), biznesmen, syn polskich milionerów – Anny Woźniak-Starak i Jerzego Staraka (5. miejsce na liście Najbogatszych Polaków wg Forbes), prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Zginął 18 sierpnia w tragicznym wypadku na Mazurach. Miał 39 lat.

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Producent filmowy, biznesmen, a prywatnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak, zmarł w wyniku tragicznego wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach, do którego doszło w niedzielę, 18 sierpnia. O sprawie, jako pierwszy poinformował Onet.

Policja o 4 rano dostała zgłoszenie od rybaków, którzy dostrzegli motorówkę z włączonym silnikiem dryfującą bez załogi. Do brzegu udało się dotrzeć 27-letniej kobiecie, która miała zeznać, że towarzyszył jej 39-letni mężczyzna z Warszawy. Na początku tożsamość pasażera utrzymywana była w tajemnicy, choć z relacji Onetu jasno wynikało, że chodziło o syna miliarderów:

O godz. 4 nad ranem otrzymaliśmy zgłoszenie, że motorówka pływa po jeziorze i może zakłócać spoczynek żeglarzy. Po przybyciu na miejsce policjanci z ratownikami Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdzili, że na pokładzie dryfującej motorówki nie ma nikogo – mówi Rafał Jackowski, przedstawiciel warmińsko-mazurskiej policji.

Zobacz: Firma Piotra Woźniaka-Staraka wydała oświadczanie w sprawie jego śmierci. Słowa rozrywają serce

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

22 sierpnia tuż przed godziną 9.00 potwierdziło się najgorsze – Piotr Woźniak-Starak nie żyje.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła całym środowiskiem artystycznym. W internecie pojawiają się pierwsze kondolencje od osób publicznych, które miały okazję prywatnie poznać producenta filmowego.

Informację o tym, że Piotr Woźniak-Starak nie żyje, podał na swoim Twitterze minister Jarosław Zieliński, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA):

Potwierdziły się najgorsze obawy. Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym

 

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Gwiazdy żegnają producenta filmowego

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Data i miejsce pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka nie są jeszcze znane. Rodzina jak dotąd nie wydała żadnego oświadczenie w sprawie.

Zobacz: Instagram Piotra Woźniaka-Staraka był jego oknem na świat. Co publikował? Pierwszy i ostatni post chwytają za serce

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Kim był Piotr Woźniak-Starak?

Piotr Woźniak-Starak urodził się 10 lipca 1980 roku, 11 lat swojego życia spędził w Stanach Zjednoczonych. Był synem polskich miliarderów – Anny Woźniak-Starak i Jerzego Starak, z majątkiem wycenianym na ponad 3 mld 250 tys. złotych, zostali przez tygodnik Forbes sklasyfikowani na 5. miejscu listy 100 najbogatszych Polaków 2012. Do ich finansowego imperium należy m.in. największa polska firma farmaceutyczna – Polpharma. Miał młodszą siostrę Julię.

Zobacz: Piękna siostra Piotra Woźniaka-Staraka wzięła ślub w Szwajcarii?! Milioner ujawnił rodzinny sekret w wystrzałowy sposób!

Piotr Woźniak-Starak z rodzicami: Anną Starak i Jerzym Starakiem

Piotr Woźniak-Starak z rodzicami: Anną Starak i Jerzym Starakiem

Piotr Woźniak-Starak: Producent filmowy

Piotr Woźniak-Starak, jako producent filmowy, z sukcesami realizował swoje pasje. Pierwsze doświadczenia w produkcji zdobywał dzięki reklamom.

Miałem 25 lat i wróciłem do Polski. Dostałem dobrą posadę w agencji reklamowej. Wtedy pewna doświadczona osoba z branży powiedziała: z twoją kreatywnością powinieneś robić filmy, reklama za bardzo cię ograniczy. No to zaciągnąłem się do pracy przy realizacji „Strajku” Volkera Schlöndorffa.

Asystował Andrzejowi Wajdzie przy realizacji superprodukcji Katyń. Pierwszym filmem przy którym współpracował Woźniak-Starak był Warsaw Dark. W kolejnych latach mąż Agnieszki Woźniak-Starak był producentem głównym takich kinowych hitów, jak: Big Love, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie (na którym zarobił ponad 4 miliony złotych) czy Ukryta gra.

Woźniak-Starak prywatnie był ogromnym fanem sportów ekstremalnych. Często dzielił się z internautami nagraniami z wakacyjnych szaleństwo. Poniżej jedno z nich:

Małżeństwo Piotra Woźniaka-Staraka i Agnieszki Szulim

W mediach o Piotrze zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy – po 11 latach przerwy – zaczął spotykać się z Alicją Bachledą-Curuś. Jego kolejną partnerką była Natalia Klimas, którą zostawił dla Agnieszki Woźniak-Starak. Para zaczęła spotykać się w 2015 roku. Przez kilka miesięcy udało się im utrzymać swój związek w tajemnicy przed światem mediów:

Zależało im na tym, aby jak najdłużej utrzymać tę znajomość w tajemnicy. Powodów było co najmniej kilka – mówił informator „Flesza”. –Szulim miała wiele wątpliwości, sama zadawała sobie wiele pytań. Dla osoby tak rozpoznawalnej związek z synem milionera to wyzwanie. Bała się rozgłosu, atmosfery sensacji. Nie wiedziała, jak zostanie to przyjęte również dlatego, że kilka miesięcy wcześniej Piotr rozstał się z jej przyjaciółką Natalią Klimas.

Na Balu TVN-u, w 2015 roku, Piotr oświadczył się Agnieszce. Poprosił ją o rękę w najmniej oczekiwanym momencie. Przechwytując mikrofon od prowadzącego, wyznał:

Czy zostaniesz moją żoną?

Agnieszka, bez dłuższego zastanowienia, przyjęła propozycję. Rok później, w sierpniu, pobrali się w Wenecji. Na ślub i wesele zaprosili najbliższych przyjaciół, w tym wiele gwiazd.

Zobacz: Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak podpisali intercyzę? Tabloid twierdzi, że zna szczegóły!

Od tamtego czasu byli nierozłączni. Często razem pojawiali się na wydarzeniach związanych z branżą filmową. O swoim uczuciu często opowiadali na Instagramie. Piotr nazwę swojego konta zadedykował małżonce, umieszczając w niej pierwsze litery jej imienia i nazwiska – pwsas.

Zobacz: Wiedzieliście, że istnieje “klątwa Edwarda Miszczaka”? Teraz muszą zmierzyć się z nią Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak

Sierpniowy długi weekend spędzali na swoich ukochanych Mazurach. Niestety, tam doszło do tragedii. Piotr Woźniak-Starak zmarł w wieku 39 lat.

Piotr Woźniak-Starak śmierć

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Szulim – ślubna sesja

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Zdjęcie z sesji ślubnej

Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Zdjęcie z sesji ślubnej


Agnieszka Woźniak-Starak wystawiła suknię ślubną na aukcji

Agnieszka Woźniak-Starak wystawiła suknię ślubną na aukcji

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Woźniak-Starak i Agnieszka Woźniak-Starak na balu TVN 2018

Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Piotr Starak z żoną Agnieszką Woźniak-Starak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×