Firma Piotra Woźniaka-Staraka wydała oświadczanie w sprawie jego śmierci. Słowa rozrywają serce

Piotr Woźniak-Starak oświadczenie ws. śmierci

Piotr Woźniak-Starak oświadczenie ws. śmierci

Watchout Studio to firma, której założycielem był Piotr Woźniak-Starak. Na ich stronie pojawiło się właśnie oświadczenie w sprawie śmierci producenta. Świat filmu pogrążony jest w żałobie.

Wiadomość o śmierci Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła polskim show-biznesem. Dziś rano ujawniono, że jego ciało zostało wyłowione z mazurskiego jeziora Kisajno. Akcja poszukiwawcza trwała aż cztery doby. Z każdą nadzieje malały. Dziś potwierdziło się najgorsze.

Zobacz: Piotr Woźniak-Starak nie żyje – odnaleziono ciało. Wiceszef MSWiA: „Potwierdziło się najgorsze obawy”

Media aż huczą. Nie brakuje wpisów od przyjaciół producenta, gwiazd i wszystkich których to dramatyczne wydarzenie doprowadziło do łez. Teraz głos w sprawie zabrali współpracownicy Piotra Woźniaka-Staraka. Na profilu jego firmy Watchout Studio pojawiło się właśnie oświadczenie:

18 sierpnia 2019 roku w tragicznym wypadku zginął Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, założyciel Watchout Studio, prawdziwy przyjaciel, mąż Agnieszki Woźniak-Starak. Był ciepłym, niezwykłym człowiekiem, o otwartym sercu, a jednocześnie zawodowym filmowcem, który potrafił realizować swoje wizje artystyczne, porywając za sobą miliony widzów. Stworzył własny, autorski model realizacji filmowej, pozwalający na precyzyjne osiąganie celów oraz unikatową współpracę całego zespołu. Pozostawił trwały ślad w historii polskiej i światowej kinematografii, jako producent m.in. wielokrotnie nagradzanych filmów „Bogowie” i „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, które cieszyły się w Polsce większym zainteresowaniem niż hollywoodzkie produkcje, a jednocześnie pozwoliły na zwrot dotacji z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej – czytamy w komunikacie Watchout Studio.

Zobacz: Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak podpisali intercyzę? Tabloid twierdzi, że zna szczegóły!

Pasjonat, wizjoner, artysta. Piotr Woźniak-Starak zmarł kilka dni temu, tuż po tragicznym wypadku na jednym z jezior na Mazurach. Często tam bywał. Tam mieściła się rodzinna działka Staraków, gdzie relaksowali się i bawili w towarzystwie przyjaciół. Już nigdy nie będzie tam tak wesoło…

Tymczasem w sieci coraz więcej wzruszających wpisów z kondolencjami. Wszystkie znajdziecie tutaj: Piotr Woźniak-Starak nie żyje. Gwiazdy żegnają producenta filmowego

FPFF w Gdyni żegna Piotra Woźniaka-Staraka

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła także organizatorami Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na Facebooku pojawił się poruszający wpis o następującej treści:

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, założyciela Domu Produkcyjnego Watchout Studio.Składamy najszczersze wyrazy współczucia Żonie, Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom.Filmy wyprodukowane przez Piotra Woźniaka-Staraka – „Bogowie” (Złote Lwy 39. FPFF), „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” – były znakomicie przyjmowane w Gdyni. Już we wrześniu pokażemy film najnowszy, „Ukrytą grę”, w Konkursie Głównym 44. FPFF. Trudno uwierzyć, że obejrzymy go bez Niego.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Piotra Woźniaka-Staraka, producenta filmowego, założyciela…

Opublikowany przez Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Czwartek, 22 sierpnia 2019

Filmy Piotra Woźniaka-Staraka

Piotr Woźniak-Starak, jako producent filmowy, z sukcesami realizował swoje pasje. Pierwsze doświadczenia w produkcji zdobywał dzięki reklamom.

Miałem 25 lat i wróciłem do Polski. Dostałem dobrą posadę w agencji reklamowej. Wtedy pewna doświadczona osoba z branży powiedziała: z twoją kreatywnością powinieneś robić filmy, reklama za bardzo cię ograniczy. No to zaciągnąłem się do pracy przy realizacji “Strajku” Volkera Schlöndorffa.

Asystował Andrzejowi Wajdzie przy realizacji superprodukcji Katyń. Pierwszym filmem przy którym współpracował Woźniak-Starak był Warsaw Dark. W kolejnych latach mąż Agnieszki Woźniak-Starak był producentem głównym takich kinowych hitów, jak: Big Love, Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej, Bogowie (na którym zarobił ponad 4 miliony złotych) czy Ukryta gra.

Zobacz: Instagram Piotra Woźniaka-Staraka był jego oknem na świat. Co publikował? Pierwszy i ostatni post chwytają za serce


Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje

Piotr Woźniak-Starak zmarł na Mazurach

Piotr Woźniak-Starak zmarł na Mazurach

Piotr Woźniak-Starak nie żyje, kondolencje

Piotr Woźniak-Starak nie żyje, kondolencje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×