Szukaj

Kulisy śmierci Piotra Świąca. Dla rodziców to podwójny cios. Przyjaciele ujawniają nowe szczegóły

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje. Miał zaledwie 54 lata. Zginął tragicznie w wypadku samochodowym. Dziennikarza wspominają jego koledzy.

Piotr Świąc nie żyje. Miał 54 lata. Dziennikarz TVP zginął tragicznie w wypadku samochodowym. W piątkowy wieczór doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach. Zderzyły się dwa pojazdy, a obaj nimi kierujący nie przeżyli. Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 22.00.

Informację o śmierci kolegi, jako pierwsi podali jego dziennikarze z TVP3. Na Facebooku pojawiło się krótkie pożegnanie i informacja o tym, że Piotr Świąc zginął w wypadku.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz…

Posted by TVP3 Gdańsk on Friday, March 5, 2021

Piotr Świąc nie żyje. Przyjaciele ujawniają kulisy śmierci dziennikarza

Mało kto przypuszczał, że piątkowe wydanie Panoramy będzie ostatnim, jakie poprowadził Piotr Świąc. Wiadomość o jego śmierci w tragicznym wypadku wstrząsnęła jego kolegami i przyjaciółmi.

Sławomir Siezieniewski, z którym zmarły dziennikarz zaczynał karierę, mówi o nim w samych superlatywach.

Piotrek trafił do pracy pół roku wcześniej ode mnie. Traktowano nas jak młodych gniewnych. Ja byłem bardziej ekspansywny, trochę się kłóciłem, rozpychałem. On był bardzo spokojny, delikatnie uśmiechnięty. Fajny chłopak. Zrównoważony, taki – dziś to może niemodne słowo – dystyngowany – powiedział Plejadzie.

Zdradził także, jak nazywali go koledzy z pracy.

On był „naszym Piotrusiem” albo „Święconką”.

Opowiedział także o tym, jakim Piotr Świąc był człowiekiem i dziennikarzem.

Od niego bił zawsze spokój, pewność siebie, klasa. Taki też był na ekranie. Na co dzień, w normalnych kontaktach był uśmiechnięty. Rzadko można go było zobaczyć zdenerwowanego. Raczej był w emocjach stonowany. Nie miał wrogów, ludzi, którym w jakiś sposób zaszkodził.

Zmarłego tragicznie dziennikarza dobrze znała także Agnieszka Oszczyk, która karierę rozpoczynała w TVP Gdańsk, a dziś prowadzi serwisy informacyjne w TVP Info.

Na zawsze zapamiętam jego uśmiech, za każdym razem, kiedy się ze mną witał. Nasze rozmowy na różne tematy, jego ciekawość życia, mądrość i wewnętrzne ciepło. Piotrek był fajnym, dobrym kolegą, który nigdy nie zrobił nic złego i nie powiedział źle o kimś innym. W życiu i pracy starał się być życzliwy, sprawiedliwy. Doświadczony dziennikarz, a prywatnie uśmiechnięty chłopak, który z każdym rozmawiał w sposób serdeczny – powiedziała w wywiadzie dla Plejady.

Wychwalała także profesjonalizm i życzliwość Świąca.

Kiedy zaczynałam pracę w telewizji 15 lat temu, on był już gwiazdą, bardzo znanym prezenterem, mimo to nie wywyższał się, nie próbował zaznaczyć swojej pozycji zawodowej. Zawsze służył radą i pomocą. Zawsze przygotowany i opanowany.

Podkreśliła także, że był skromnym człowiekiem i bardzo sobie cenił prywatność.

Mimo dużej rozpoznawalności, ogromnej sympatii widzów – nie miał swoich kont w mediach społecznościowych. Nie chciał, wolał zachować dystans. Jeszcze kilka dni temu rozmawialiśmy o tym, jak się dystansuje od rzeczywistości, hejtu.

Oszczyk zdradziła też kulisy śmierci kolegi. Dla jego rodziców to podwójny cios. Zginął, kiedy jechał ich odwiedzić.

Bardzo dbał o swoich rodziców, był z nimi bardzo związany. Feralnego wieczoru też do nich jechał, wsiadł do samochodu zaraz po wyjściu z telewizyjnego studia.

Polskie media straciły wspaniałego dziennikarza i człowieka.


Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje - zdjęcia z miejsca wypadku

Piotr Świąc nie żyje - zdjęcia z miejsca wypadku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×