Tragiczna śmierć gwiazdy TVP wstrząsnęła Danutą Holecką. Takie słowa z ust dziennikarki padają niezwykle rzadko

Danuta Holecka i Piotr Świąc

Danuta Holecka i Piotr Świąc

Piotr Świąc nie żyje. Dziennikarz zginął w tragicznym wypadku. Na temat dziennikarza TVP wypowiedziała się Danuta Holecka. Jej słowa wzruszają do łez.

Piotr Świąc pracował w lokalnym oddziale TVP w Gdańsku. Regularnie prowadził Panoramę, w której trakcie zachwycał widzów swoim profesjonalizmem. Niestety już nie pojawi się przed kamerami. Zginął w tragicznym wypadku samochodowym, do którego doszło w piątkowy wieczór. Na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach zderzyły się dwa pojazdy. Dziennikarz zginął na miejscu.

O tym, że jednym z mężczyzn, który tej nocy stracili życie był Piotr Świąc, poinformowali dziennikarze TVP3. To oni na Facebooku opublikowali krótkie pożegnanie i przekazali, że ich redakcyjny kolega nie żyje:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie „Panoramy” było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

Piotr Świąc nie żyje. Danuta Holecka komentuje

Wiadomość o śmierci Świąca wstrząsnęła jego kolegami i przyjaciółmi. Na ten temat Piotra wypowiedziała się także Danuta Holecka, która w rozmowie z Faktem zdobyła się na wzruszające słowa. Powiedziała, że długo się znali. Łączyły ich jednak nie przyjacielskie, a zawodowe relacje:

Z Piotrkiem długo się znaliśmy, ale to nie była bliska znajomość, tylko zawodowa. Piotr przyjeżdżał z Gdańska do Warszawy. Poznaliśmy się dawno temu w telewizji na Placu Powstańców.

Gwiazda TVP dodała, że Świąc był osobą bardzo komunikatywną i kontaktową. Wręcz emanował spokojem:

To był chłopak, z którym szybko nawiązywało się kontakt. Był bardzo otwarty, spokojny, wręcz emanował spokojem. Odnosiłam wrażenie, że on wie, czego chce. Jak się widzieliśmy to wydawało się, że reagujemy na siebie z dużą sympatią, coś dobrego z niego biło. Miał w sobie coś co uspokajało.

Danuta Holecka powiedziała, że dziennikarz był skłonny do pomocy:

Pamiętam, kiedyś poprosiłam go o coś niezobowiązującego. Po paru dniach zadzwonił i powiedział, że załatwił. Czasami jak coś ważnego działo się w Gdańsku, a nie mieliśmy reportera, Piotrek to robił i nie było problemu.

Rodzinie i bliskim Piotra składamy wyrazy współczucia.


Danuta Holecka z mężem

Danuta Holecka z mężem

Danuta Holecka-

Danuta Holecka- "Smoleńsk" premiera

Piotr Świąc nie żyje

Piotr Świąc nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×