Szukaj

Robert Gawliński przekazał smutne wieści. Nie żyje znany muzyk

Robert Gawliński

Robert Gawliński

Robert Gawiliński przekazał bardzo smutne wieści. Nie żyje znany muzyk, współzałożyciel zespołu reggae Daab, autor kultowego przeboju W moim ogrodzie, zmarł w wieku 62 lat.

Robert Gawliński przekazał bardzo smutne wieści. Świat polskiej muzyki pogrążony w żałobie. Nie żyje wokalista, autor tekstów i wokalista. Współzałożyciel zespołu reggae Daab.

Nie żyje Piotr Strojnowski

Nie żyje muzyk i wokalista Piotr Strojnowski – współzałożyciel zespołu Daab, twórca wielkiego przeboju Ogrodu serce. Miał 62 lata. Jako pierwszy wieści o jego odejściu przekazał na Facebooku Robert Gawliński.

Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P. Strojnowy” – napisał lider zespołu Wilki.

Piotrek Strojnowski dołączył dziś do niebiańskiej orkiestry… R.I.P. Strojnowyhttps://youtu.be/Gvmvn_uwcTg

Posted by Robert Gawliński on Friday, November 27, 2020

Również na profilu społecznościowym polityk KO, Krzysztof Berejza, który przypomniał genezę jego wielkiego przeboju.

Zmarł Piotr Strojnowski. Autor słów do przepięknego utworu „Ogrodu serce” zespołu Daab😞
Słowa napisał na świnoujskiej Famie jako wiersz, list do dziewczyny, Justyny, w której się zakochał. Jednak nie miał odwagi go jej wtedy dać.
Po roku, gdy koledzy z potrzebowali tekstu do melodii, przekazał im tekst..

Zmarł Piotr Strojnowski. Autor słów do przepięknego utworu „Ogrodu serce” zespołu Daab😞Słowa napisał na świnoujskiej…

Posted by Krzysztof Brejza on Friday, November 27, 2020

Kim był Piotr Strojnowski?

Piotr „Struna” Strojnowski wraz z Dariuszem Gierszewskim, Andrzejem Zeńczewskim i Arturem Miłoszewskim na początku lat 80. założył zespół Daab. Był jego pierwszym wokalistą i autorem tekstu do słynnej piosenki W moim ogrodzie.

To nie miała być piosenka. To był rok 1984 bodajże, śmietanka muzyczno-artystyczna w warszawskim klubie Remont i ktoś przyprowadził Justynę. Ona mi się od razu spodobała. A ponieważ byłem zawsze bardzo nieśmiały, nie miałem odwagi zagadać do niej. Mieszkała na stałe w Brukseli, czasy były jakie były, więc nawet nie próbowałem, bo wiedziałem, że ona i tak wyjedzie, ale co miało powstać w sercu, to powstało. Mieliśmy ze sobą listowny kontakt. Chciałem jej napisać o swoich uczuciach, więc napisałem wiersz, którego nigdy nie wysłałem. Później, kiedy byliśmy na Famie, powstał podkład muzyczny, a ja nie miałem pomysłu, żeby coś na szybko napisać – mówił o kulisach powstania utworu w wywiadzie dla Onetu.

Był autorem tekstów wielu przebojów, takich jak: Fala ludzkich serc, Zakamarki moich dusz, Serce jak ogień. W 1985 r. opuścił zespół Daab. Później Strojnowski zaczął pracę jako dyplomowany terapeuta uzależnień. Ukończył Studium Terapii Uzależnień na Uniwersytecie Zielonogórskim w dziedzinie leczenia narkomanii oraz Studium Terapii Uzależnień i Studium Pomocy Psychologicznej w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie.

Po latach nieobecności na polskiej scenie wrócił z nowym zespołem Strojnowy. Poniżej przypominamy jego słynny utwór W moim ogrodzie.


Piotr Strojnowski nie żyje

Piotr Strojnowski nie żyje

Piotr Strojnowski nie żyje

Piotr Strojnowski nie żyje

Piotr Strojnowski nie żyje

Piotr Strojnowski nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×