Pogrzeb Piotra Machalicy w Częstochowie. Pożegnały go gwiazdy, a hołd oddał Andrzej Duda

Piotr Machalica pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica nie żyje. Urna z jego prochami została złożona w rodzinnym grobie w Częstochowie. Kto towarzyszył aktorowi w jego ostatniej drodze?

Piotr Machalica niemal tydzień temu trafił do szpitala w ciężkim stanie, o czym za pośrednictwem Facebooku poinformowała media Krystyna Janda. Kilka godzin później ze smutkiem ogłosiła, że aktor zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Opowiedziała o nocy, której walczył o życie, a jego najbliżsi modlili się o to, żeby wygrał ze śmiercią. Niestety nie udało się.

Wiadomość o odejściu wybitnego aktora wstrząsnęła show-biznesem. Instagram zalały wpisy znajomych z branży, którzy go żegnali, wspominając, jakim był człowiekiem. Janda w rozmowie z TVN powiedziała, że Machalica był jednym z lepszych partnerów teatralnych, z jakim kiedykolwiek grała i uważa, że należy mu się opracowanie na temat jego osiągnięć.

Pogrzeb Piotra Machalicy został podzielony na dwa dni. Msza żałobna odbyła się piątek 18 grudnia o godzinie 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Pożegnanie było transmitowane w serwisie YouTube na kanale Duszpasterstwo Środowisk Twórczych. Natomiast urna z jego prochami została złożona w Częstochowie.

Pogrzeb Piotra Machalicy w Częstochowie

W sobotę 19 grudnia w Częstochowie odbył się pogrzeb Piotra Machalicy. Po mszy świętej w miejscowości Blachownia, urna z jego prochami została złożona w grobie rodzinnym na cmentarzu św. Rocha w Częstochowie (sektor 1, rząd A, miejsce 8A). W uroczystościach oprócz najbliższej rodziny udział wzięli m.in. Cezary i Katarzyna Żakowie, Artur Żmijewski i Joanna LiszowskaZe względu na ograniczenia sanitarne liczba żałobników była ograniczona.

Na mszy świętej aktor Jerzy Gudejko odczytał w imieniu żony Piotra Machalicy list, podobnie jak to miało miejsce podczas ostatniego pożegnania w Warszawie. Niezwykle przejmujące wyznanie dotyczyło ostatnich sekund życia aktora. Kobieta podziękowała za możliwość wykonania ostatniego telefonu do męża.

Na grobie złożono wieniec od prezydenta, Andrzeja Dudy, który w ten sposób oddał hołd wybitnemu artyście.


Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Piotr Machalica - pogrzeb w Częstochowie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×