Szukaj

Piotr Kraśko złamał zakaz związany z koronawirusem. Skruszony dziennikarz wystosował przeprosiny

Piotr Kraśko niechcący złamał jedno z obostrzeń nałożonych ze względu na panującą epidemię koronawirusa w Polsce. Co zrobił? Jak tłumaczył się po fakcie?
Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Koronawirus w Polsce cały czas się rozwija. Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o nowych przypadkach zachorowań, wśród których nie brakuje ofiar śmiertelnych. By zahamować falę zakażeń, rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził szereg obostrzeń, najnowsze przedstawiono we wtorek, podczas konferencji prasowej.

Wprowadzono m.in. zmiany w handlu. O ile wciąż może się działać, o tyle w sklepie jednocześnie może przebywać tylko tyle osób, ile jest kas, pomnożone przez trzy. W praktyce oznacza to, że jeśli znajdują się dwie kasy, może wejść sześciu klientów. Zakupy powinno robić się w rękawiczkach, a w godzinach od 10:00 do 12:00 mogą kupować jedynie osoby starsze.

Piotr Kraśko naruszył obostrzenia związane z koronawirusem

Piotr Kraśko, w duecie z Kingą Rusin, prowadził jedno z ostatnich wydań Dzień Dobry TVN. Po zakończeniu programu, udał się do cukierni. Nie byłoby to nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wszedł do niej o 11:45, a więc w momencie, w którym mogły kupować jedynie osoby 65+.

Z wpadki próbował wytłumaczyć się w rozmowie z dziennikarzami Faktu. Powiedział, że zrobił to niechcący. Nie spojrzał na zegarek i nie był świadomy tego, że łamie zakaz:

Byłem przekonany, że już jest po 12. Później się zorientowałem, że jednak brakowało kilku minut. To pierwszy dzień zakazu, zagapiłem się i przepraszam — mówił dziennikarz.

Piotr Kraśko przed studiem DDTVN

Piotr Kraśko przed studiem DDTVN

Na szczęście w lokalu nie było innych osób. Kraśko dodał, że od teraz będzie się bardziej pilnować, by nigdy więcej nie złamać obostrzeń:

Oczywiście uważam, że wprowadzane zakazy są jak najbardziej słuszne i teraz będę wyjątkowo na nie zwracał uwagę — dodał Kraśko.

A Wy trzymacie się nowych obostrzeń?

Zobacz także: Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Miało zaledwie 6 tygodni


Piotr Kraśko przed studiem DDTVN

Piotr Kraśko przed studiem DDTVN

scena z: Piotr Kraśko, Kinga Rusin, Mateusz Hładki, SK:, , fot. AKPA/AKPA

Piotr Kraśko, Kinga Rusin, Mateusz Hładki - przed studiem DDTVN

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×