Piotr Kraśko skomentował przedłużenie koncesji dla TVN 24. Nie potrafił powstrzymać emocji. Mocne słowa w programie na żywo

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko

Piotr Kraśko przekazał widzom TVN 24 długo wyczekiwaną wiadomość. Ucieszył tym samym nie tylko redakcyjnych kolegów, ale też fanów stacji informacyjnej. Na ekranie nie powstrzymał emocji. 

Piotr Kraśko do zeszłego roku był jednym z prowadzących Dzień Dobry TVN. Dziennikarz przez kilka lat tworzył bardzo zgrany duet z Kingą Rusin. Dziennikarze razem pojawiali się w śniadaniówce i witali widzów sporą dawką informacji z kraju i świata. Była to jedna z ulubionych par, która pojawiała się na ekranie. Latem zeszłego roku okazało się, że otrzymał spory awans. Od ponad roku widzowie mogą oglądać go w roli prowadzącego serwis informacyjny Fakty. Pojawia się także programie Fakty po Faktach emitowanym na TVN 24. Na tym miejscu zastąpił Justynę Pochanke.

To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam. Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania – komentował swój awans.

Zaledwie kilka dni po tych informacjach również Kinga Rusin zrezygnowała z pracy w śniadaniówce. Dziennikarka na razie robi sobie dłuższą przerwę od pracy w mediach.

Piotr Kraśko nie powstrzymał emocji na ekranie

Stacja TVN 24 niedawno świętowała swoje 20-lecie. Z tej okazji odbył się nawet jubileuszowy koncert podczas festiwalu w Sopocie. Gwiazdy razem z dziennikarzami stacji uczciły ten wspaniały dzień. Nie jest tajemnicą, że pomimo pięknej rocznicy dalsza działalność stacji, która na bieżąco przekazuje informacje z kraju i świata stała pod dużym znakiem zapytania.

Nadawca niemal do ostatniej chwili czekał na przedłużenie koncesji umożliwiającej działalność kanału. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przez 594 dni zastanawiała się, nad dalszymi losami TVN 24. W końcu 22 września pozytywnie rozpatrzono złożony wniosek. O wszystkim na 15 minut przed rozpoczęciem programu Fakty po Faktach dowiedział się Piotr Kraśko, który nie mógł powstrzymać emocji i o wszystkim na gorąco poinformował widzów.

Tak, to jest to samo studio, to była ta sama czołówka, to jest ta sama pora. To są „Fakty po Faktach”, ale to nie jest zwyczajny dla nas dzień. Pozostały cztery dni obowiązywania koncesji, na podstawie której w tej chwili nadajemy. Czekaliśmy 594 dni na przedłużenie prawa do nadawania. Stało się to 15 minut temu – mówił na wstępie rozemocjonowany dziennikarz.

Przy okazji nie omieszkał skomentować opieszałości organu przyznającego ów koncesję. Przeciąganie sprawy w czasie uznał za bezpodstawne.

To jest polska stacja i jesteśmy z tego dumni, że jesteśmy największą stacją informacyjną w naszym kraju. Chcieliśmy i chcemy nadawać na podstawie polskiej koncesji. Nie było żadnych powodów formalnych albo prawnych, żeby ta koncesja nie była nam wcześniej przyznana, nie po 594 dniach.

Dla widzów tego kanału informacyjnego i pracowników stacji jest to wspaniała wiadomość. W końcu mogli oni odetchnąć z ulgą. Za przyznaniem koncesji głosowały 4 osoby. Przeciwko padł jeden głos.


Piotr Kraśko - Jesienna ramówka TVN 2021

Piotr Kraśko - Jesienna ramówka TVN 2021

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak

Monika Olejnik i Piotr Kraśko – ślub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak

Piotr Kraśko – TeleKamery 2021 (fot. AKPA)

Piotr Kraśko – TeleKamery 2021 (fot. AKPA)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×