Nie żyje legenda polskiej muzyki. „Zmarł we wtorek po chorobie”

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Nie żyje Piotr Janczerski. Był kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą legendarnych grup No To Co i Niebiesko-czarni – zespołów, które święciły swoje triumfy w latach 60. i 70.

Informację o śmierci artysty potwierdził menedżer grupy No To Co, Aleksander Kawecki:

Piotr zmarł we wtorek w Łodzi po chorobie – powiedział Kawecki. Pogrzeb muzyka odbędzie się we wtorek 13 marca na cmentarzu w Rudzie Pabianickiej przy ul. Mierzejowej.

Janczerski zmarł w wieku 79 lat.

Kim był Piotr Janczerski

Piotr Janczerski był konferansjerem, kompozytorem, autorem tekstów i wokalistą popularnych zespołów: Niebiesko-czarni, z którym był związany od 1963 do 1967 r., i No To Co.  Założył również Bractwo Kurkowe 1791 i grupę Fraction. Od połowy lat osiemdziesiątych reżyserował także widowiska plenerowe i współpracował z grupą Babsztyl. Komponował oraz pisał teksty piosenek i scenariuszy programów dla dzieci.

Wylansował takie przeboje jak m.in.: Te opolskie dziołchy, Pożar w Kwaśniewicach, A ja lubię defilady, Po ten kwiat czerwony, Ballada kataryniarzy, Gdy chciałem być żołnierzem czy Nikifor. Z grupą Niebiesko-Czarni wystąpił w filmie Mocne uderzenie w 1967 r., a z grupą No To Co w głośnej produkcji Milion za Laurę.

Otrzymał m.in. medal 200-lecia USA za przygotowane widowiska „Wieczerza wigilijna u księcia Radziwiłła”, „Panie Kochanku” dla Polonii amerykańskiej. Za popularyzację polskiego folkloru otrzymał nagrodę państwową III stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz nagrodę Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji.

Nie żyje 29-letnia prezenterka telewizyjna. Została brutalnie zamordowana przez męża na oczach 9-letniego syna

Znamy przyczyny śmierci Agnieszki Kotulanki! Wiadomo już co zabiło gwiazdę “Klanu

Hugh Grant przekazał smutną wiadomość. Nie żyje gwiazda “Notting Hill”


Piotr Janczerski nie żyje

Piotr Janczerski nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Piotr Janczerski z No To Co nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×